Sheraton İstanbul Ataköy’e Green Key ödülü

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendiren Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen Yeşil Anahtar (Green Key) ödülünün sahibi oldu.

Aldıkları ödül hakkında konuşan Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Genel Müdürü Mehmet Çulha, “Denetimlerden tam not alarak böylesi bir ödüle layık görülmek bizleri çok gururlandırdı” dedi.

Uluslararası alanda geçerliliği olan bir kurum tarafından sürdürülebilir yaşama verdikleri değerin taçlandırılması karşısında karşısında çok mutlu olduklarını ifade eden Mehmet Çulha, “Gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan, tüm çevresel değerlerin korunmasına ve geliştirilmesine yönelik duyarlılığımızı aynı şekilde göstermeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Genel Müdürü Mehmet Çulha

İLK KEZ DANİMARKA’DA UYGULANDI

Yeşil Anahtar Programı, ilk kez 1994 yılında Danimarka’da uygulanmaya başlandı. 1998’de Fransa Yeşil Anahtar programına katılarak, kamp alanlarını belgeledi. 2002 yılında Merkezi Danimarka olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın (Foundation For Environmental Education-FEE) beşinci programı olarak uygulanmaya başlandı. Ülkemizde program 2011 yılından bu yana Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülüyor.

TÜRKİYE 56 ÜLKE İÇERİSİNDE 8. SIRADA

2017 yılı itibarıyla ülkemizde 86 tesis Yeşil Anahtar ödülü almaya hak kazandı. Uluslararası alanda ise 56 ülkede uygulanmakta olan program kapsamında toplam 2 bin 600’ün üzerinde Yeşil Anahtar ödüllü tesis bulunuyor. Türkiye, 56 ülke arasında 8. sırada yer alıyor.

SAKİN, HUZURLU VE LÜKS

40 bin metrekarelik yeşil alan üzerine kurulu Sheraton İstanbul Ataköy, tamamı deniz manzaralı 24 suit ve özel olarak tasarlanmış 32 club oda olmak üzere toplam 285 odasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Sheraton İstanbul Ataköy, sahip olduğu 9 toplantı odası ve iki balo salonu ile aynı anda bin 500 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapabilirken Club Lounge ile misafirlerine seçkin bir ortamda daha rahat zaman geçirebilmeleri için ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

Deniz manzarası eşliğinde Türk ve dünya mutfaklarından seçme lezzetlerin sunulduğu kapalı ve açık mekanlarında misafirlerini ağırlayan otel, bünyesinde yer alan Positive SPA, fitness center, açık ve kapalı yüzme havuzları ile iş otelciliğine farklılık getiriyor.