Martı istilası otelden men ettirmişti, 17 yıl sonra affedildi

17 yıl önce iş seyahati dolayısıyla Kanada’da bir otelde kalan Nick Burchill adlı vatandaş otel odasında uğradığı martı istilasının ardından men edilmişti. Bu karar Nick Burchill’in otele mektup yazmasıyla kaldırıldı.

2001 yılında Kanada Donanmasında görev alan Nick Burchill, meslektaşlarının isteği üzerine aldığı İtalyan sucuğu olarak bilinen pepperonileri kaldığı Victoria şehrindeki Empress Hotel’in odasına getirdi.

Üzerinden uzun yılların geçtiği bu olayı kendi facebook hesabından anlatan Burchill, “Bir donanmadan bahsettiğimiz için bir gemiye yetecek kadar pepperoni almıştım” ifadelerini kullandı.

Burchill, yazısında her ne kadar pepperonileri valizde tutmaya çalıştığını ifade etse de havayolu şirketinin yanlış yerleştirdiği valizi otelin dördüncü katında bulunan balkonlu odasına getirerek serin tutma kararı aldığını belirtiyor.

PEPPERONİLER PENCERE KENARINDA

Sürecin devamını “Tüm bu yiyeceklerin serinlemenin kolay bir yolu, onu açık bir pencerenin yanında tutmaktı. Kanatlardan birini kaldırdım ve biberli paketleri masaya ve pencere eşiğine yaydım. Sonra, yürüyüşe çıktım. Yaklaşık 4 veya 5 saat” diyerek anlatıyor.

ODAYI MARTILAR İŞGAL ETMİŞ

Odaya geldiğinde en az 40-50 martının istilasıyla karşılaşan Nick Burchill, pepperoniyi yiyen martıların odaya dışkılarını bıraktığını ve kuşları kovmak için başlattığı mücadelenin ise odanın daha da kirlenmesine yol açtığını şu cümlelerle aktardı:

“Martılar diğer kapalı pencerelerden çıkmaya çalışıyordu. Sonuç: martı dışkısı, tüyler, biberli topaklar ve odanın etrafında kırılan eşyalar.

Kuşları geçerek diğer pencereleri açtım. Martıların çoğu hemen uçup gitti. Ancak büyük bir martı kalan biberli parçayı almak için odaya girmeye çalıştı. Bende ayakkabılarımdan birini çıkardım ve ona fırlattım. Hem martı hem de ayakkabı camdan dışarı çıktı.

Ayakkabımı almaya gittiğimde çamura bulandım ardından odaya gelip ayakkabımı kurutmaya çalışırken makineyi suya düşürdüm ve elektriklerin atmasına neden oldum. Ve sonunda resepsiyonu aradım.”

17 YIL SONRA TATLIYA BAĞLANDI

Tüm bu olayların ardından iş yemeğinde otelden bir mektup aldığını ve mektupta ömür boyu otele giremeyeceği ifade edildiğini söylüyor.

17 yıl önce böyle bir talihsiz olay yaşayan Nick Burchill, otele bir mektup yazarak hatasını kabul ettiğini ve bu geçen sürenin ceza sayılması gerektiğini söyleyerek durumun tatlıya bağlanmasını sağladı. Paskalya tatili nedeniyle yıllar sonra kaldığı otelde hem çalışanlarla hem de Otelin Müdürü Ryan Reardon ile eski günleri gülerek yad ettiklerini belirtti.