Atlasglobal ile KKTC arasındaki uçuşlar tamam mı devam mı ?

Havayolu şirketi Atlasglobal’in KKTC pazarından tamamen çekildiğine ilişkin medyada çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen KKTC Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, şirketin çeşitli operasyonel nedenlerden ötürü haftalık 32 olan sefer sayısını 24’e düşüreceğinin bilgisini verdi.

Atlasglobal de uçuşların durdurulmadığını, tarife değişikliğine gidildiğini belirterek “KKTC, operasyonlarımızla ilgili durdurma kararı aldığımız bilgisi doğru değildir” açıklamasında bulundu.

Atlasglobal tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamanın devamı şu şekilde:

“Bugün kamuoyuna yansıyan haberlerde Atlasglobalin KKTC operasyonlarını durdurduğuna dair bir iddia yer almıştır. Ancak Atlasglobal Havayolları olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti operasyonlarımızla ilgili böyle bir karar aldığımız bilgisi doğru değildir. 25 Nisan sonrası uçuşlarımızda yaz dönemi nedeniyle tarifesel değişiklikler söz konusudur. 25 Nisan itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı- KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 14 frekans, İzmir Adnan Menderes Havalimanı- KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 4 frekans ve Adana Şakir Paşa Havalimanı- KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 3 frekans olarak devam edilecektir. Dolayısıyla hatların durdurulması söz konusu değildir.”

KAYNAK: Milliyet