Avrupalı turistler Paskalya tatilinde otelleri doldurdu

Last Updated on 11 Nisan 2018 by Turizm Günlüğü

Geçen yıla oranla, bu yılki paskalya döneminde Avrupa’dan gelen turist sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyen BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Burak Aydın, “Bu yılın ilk çeyreği doluluklar anlamında oldukça iyi geçti” dedi.

Paskalya tatilinin Avrupa pazarını hareketlendirmesiyle turizm anlamında iyi günler geçirdiklerini belirten Burak Aydın, 2018’in geneline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Avrupalı turistlerin yeniden gelmeye başlaması turizm açısından oldukça önemli olduğunu kaydeden BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Burak Aydın, Bu seneki paskalya dönemi ile geçtiğimiz yılki paskalya dönemini karşılaştırarak şöyle konuştu:

BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Burak Aydın

İSPANYOL MİSAFİRLER 2. SIRADA

“Geçen yıla oranla, bu yılki paskalya döneminde Avrupa’dan gelen turist sayısında ciddi bir artış gerçekleşti. Otelimizde konaklayan toplam misafir sayısında, uzun bir aradan sonra İspanyol misafirler ikinci sıraya yükseldi ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen konuklarımızın sayısında da geçtiğimiz yıla oranla yükseliş oldu. Paskalya döneminde Cezayir’den gelen misafirlerimiz ilk sırada, İspanya’dan gelen misafirlerimiz ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada, Ortadoğu ülkelerinden misafirlerimiz konakladı.”

BW Plus The President Hotel

AVRUPALI TURİSTİN YENİDEN TÜRKİYE’YE DÖNMESİ ÖNEMLİ

Geçtiğimiz yılın son aylarında Avrupa pazarında ufak çapta başlayan hareketlilik, bu yılın ilk üç ayına kadar, turizm sektörünü ileriye dönük umutlandıracak şekilde yukarıya doğru ivmelendirdiğini de aktaran Aydın, bu yükselmenin çok hızlı olmadığını ancak Avrupalı turistlerin yeniden Türkiye’ye gelmesinin önemli olduğunu ifade ederek “Genel olarak bu yılın ilk çeyreğini değerlendirdiğimizde, doluluk anlamında oldukça iyi geçti. Gerek turistik ve gerekse ticari amaçla gelen misafirler, kış aylarında yüksek doluluklara ulaşmamızı sağladılar. Diğer taraftan, oda fiyatlarında da yukarı doğru bir hareket bulunmakta, fakat elbette hala arzu ettiğimiz noktada değil ve hak ettiğimiz gelirlere ulaşmak için en az iki yıla daha ihtiyacımız var gibi gözüküyor” dedi.

RUSYA VE UKRAYNA’DAN YÜKSEK TALEP VAR

Bu yılın geneline ilişkin turizmi değerlendiren Burak Aydın, konuşmasına şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz bu yıl otelimizde, ağırlıklı olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden misafirlerimizi ağırlamaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz son iki yıla oranla, Almanya, İspanya ve Doğu Avrupa ülkelerinden daha fazla turisti konuk edeceğiz. Diğer taraftan, Rusya ve Ukrayna’dan gelecek misafirlerimiz de yüksek bir talep gözleniyor” şeklinde konuştu.