Emirates uçuşlarında rekor Wi-Fi bağlantısı

Emirates, Mart ayında uçak içinde 1 milyondan fazla Wi-Fi bağlantısı ile yeni bir rekorun sahibi oldu. Ay boyunca, 1 milyon 037 bin 016 Emirates yolcusu, uçuşları sırasında internete bağlandı.

Bağlantılar genellikle mobil cihazlardan yapılırken, kullanıcıların yüzde 94’ünden fazlası akıllı telefonlarıyla bağlantı sağladı.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates’te İOS mobil telefonlardan, Android’e oranla iki kat fazla bağlantı yapılırken, tabletle yapılan bağlantıların oranı yüzde 2 olarak gerçekleşti. Diğer bağlantılar ise dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlarla yapıldı.

Mart ayında, Emirates uçuşlarında, Wi-Fi’a bağlanan yolcuların yüzde 94’ten fazlası, ikram niteliğindeki bağlantı imkanından yararlandı ve ücretsiz olarak internete giriş sağladı.

Tek bir yolcu tarafından yapılan en yüksek veri kullanımı, Dubai’den Johannesburg’a olan uçuşunda, uçuş boyunca bağlantı halinde kalıp, 4.9 GB ücretsiz veri kullanan bir Emirates Skywards üyesi tarafından gerçekleştirildi.

Mart ayında en fazla Wi-Fi bağlantısının gerçekleştiği rota, uçuşta bağlantı halinde olan 6 binden fazla müşteri ile Dubai’den Los Angeles yönündeki EK215 uçuşları oldu.

20MB ÜCRETSİZ WİFİ HİZMETİ

Tüm A380, 777-300ER ve 777-200LR de dahil, Emirates filosunun yüzde 98’den fazlasında Wi-Fi bağlantı imkânı mevcut. Tüm kabin sınıflarındaki yolcular, 20MB ücretsiz Wi-Fi hizmeti alabiliyor. Emirates Skywards üyeleri, üyelik düzeylerine ve seyahat sınıfına bağlı olarak, First Class ya da Business Class’ta seyahat ederken, ücretsiz Wi-Fi da dahil, özel fırsatlardan yararlanabiliyor.

700’ÜN ÜZERİNDE FİLM, 3 BİN 500 KANAL

Uçak-içi eğlence ve bağlantı konusunda, inovasyonun öncüsü durumunda olan Emirates, 2008 yılında uçuşlarında mobil telefonu kullanımına izin veren ve 1992 yılında ise uçaklarındaki her koltuğunda TV ekranı hizmeti veren ilk havayolu şirketi oldu. Günümüzde ise ödüllü uçuş-içi eğlence sistemi olan ice, artık dünyanın her yerinden 700’ün üzerinde film de dahil, 3 bin 500’e varan kanal ile eğlence imkânı sağlıyor.