Setur, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki mağazasını genişletti

Last Updated on 13 Nisan 2018 by Turizm Günlüğü

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gelen yolcu katında yaklaşık 10 yıldır 2 ayrı mağaza ile yolculara hizmet veren Setur Duty Free, bu mağazalarını birleştirerek yaklaşık 500 metrekare daha büyük bir alana kavuştu.

Setur, yenilenen Duty Free mağazasıyla ziyaretçilerine çok daha açık, ferah ve modern bir alışveriş deneyimi sunmaya başlarken yeni markalara da yer verme imkanı buldu.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en büyük markası olan Setur Duty Free, yenilenen mağazasındaki kasa sayısını 8’den 14’e çıkarttı. 3 fazda toplam 4,5 ay süren yenileme çalışmaları sonucunda açılan yeni Duty Free mağazası, toplam bin 444 metrekare alan üzerinde, 14 binden fazla ürün çeşidini kaçırılmayacak fiyatlarla sunuyor.

Setur’un Duty Free’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Bozkurt Atalay

ÇOK DAHA KONFORLU BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ

Setur’un Duty Free’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Bozkurt Atalay, “Yenilenen mağazamızda müşterilerimize yürüyüş yolları üzerinde çok daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Dijital ekranlarımız üzerinden en hesaplı fırsatları tanıtarak, müşterilerimizin piyasa şartlarından çok daha uygun fiyatlar veren kampanyalarla alışverişlerini keyifli hale getiriyoruz. Avrupa’daki örneklerinin en büyüklerinden biri olan mağazamızın, İstanbul’a Sabiha Gökçen’den giriş yapan tüm misafirlerimiz için unutulmaz bir müşteri deneyimi sunmasını diliyoruz” dedi.

ÖN SİPARİŞ İLE HIZLI ALIŞVERİŞ

Bununla beraber yolcular, Sabiha Gökçen havalimanına gelmeden önce sipariş verme imkanı sağlayan seturdutyfree.com Pre-Order web sitesini de kullanabiliyor. Yolcular mağazaya geldiklerinde önceden hazırlanmış olan ürünlerinin ödemesini Pre Order Teslim ve Ödeme noktasında yaparak, alışverişlerini hızlıca tamamlayabiliyorlar.

Siteye üye olarak ön sipariş veren yolcular, ilk siparişlerinde Sabiha Gökçen Setur Duty Free mağazalarındaki avantajlı fiyatların yanı sıra ayrıca ilk siparişte ekstra yüzde 20 indirim hakkı da kazanıyor.

Alkollü ürünler ve sigara dışında, Sabiha Gökçen Setur Duty Free’de satışa sunulan parfüm, kozmetik, cilt bakımı, gıda ve şekerleme, oyuncak, butik aksesuar ve elektronik kategorisindeki tüm ürünler için ön siparişin kabul edildiği web sitesinde ön siparişler, yolcuların uçuşlarından iki saat öncesine kadar yapılabiliyor.