İşte A grubu seyahat acentelerine sağlanacak desteklerin başvuru tarihleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca ülkemize kruvaziyer gemi ve uçak ile turist getiren (A) grubu seyahat acentelerine sağlanacak desteğe ilişkin başvuru tarihleri açıklandı.

Yayınlanan tebliğ kapsamında seyahat acentelerinin, belirlenen tarihler içerisinde mesai bitimine kadar Bakanlık evrak kaydına giriş yaparak başvuruda bulunması gerekiyor.

Bakanlar Kurulu kararına göre, turizm sektörünün uluslararası rekabet gücünün korunması amacıyla gerçekleştirilen desteklerde havayolu ile Antalya, Antalya Gazipaşa-Alanya, Denizli Çardak, Erzurum, Eskişehir Hasan Polatkan, Isparta Süleyman Demirel, İzmir Adnan Menderes, Konya, Kütahya Zafer, Muğla Dalaman, Muğla Milas- Bodrum, Nevşehir Kapadokya, Ordu Giresun, Samsun Çarşamba ve Trabzon Havalimanlarına tarifeli ve tarifesiz (charter), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ise tarifesiz (charter) en az 100 yolcu taşıyan uçakla turist grubu getiren seyahat acenteleri destekten yararlanabilecek.

– 1 Ocak-31 Mart tarihlerindeki uçuşlara ilişkin en geç 31 Temmuz,
– Nisan ayındaki uçuşlara ilişkin en geç 31 Ağustos,
– Mayıs ayındaki uçuşlara ilişkin en geç 1 Ekim,
– Haziran ayındaki uçuşlara ilişkin en geç 31 Ekim,
– Eylül ayındaki uçuşlar için 31 Ocak 2019,
– Ekim ayı uçuşlarına ilişkin en geç 28 Şubat 2019,
– Kasımdaki uçuşlara ilişkin en geç 1 Nisan 2019
– Aralık ayındaki uçuşlara ilişkin en geç 30 Nisan 2019 tarihlerinde seyahat acentelerinin mesai bitimine kadar Bakanlık evrak kaydına giriş yaparak başvuruda bulunması isteniyor.

Türkiye’ye kruvaziyer gemi ile turist getiren A Grubu seyahat acenteleri ise 1 Ocak 2018-30 Nisan 2018 arasındaki seferlere ilişkin en geç 2 Temmuz’da, 1 Mayıs 2018-31 Aralık 2019 arasında yapılan seferlere ilişkin de seferin yapıldığı ayı takip eden dördüncü ayın ilk iş günü mesai bitimine kadar yine Bakanlık evrak kaydına giriş yaparak başvurabilecek.

A grubu seyahat acentelerine Bakanlıktan büyük destek!