Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları’nın üçüncüsü başlıyor

Last Updated on 13 Nisan 2018 by Yaşar Çelik

‘İnsanı denizle buluşturmayı’ misyon edinen dünyanın ilk ve tek 9 fonksiyonlu marinası Viaport Marina, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) ile ortaklaşa düzenlediği Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları’nın üçüncüsü yarın başlıyor.

14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 10:30’da Moda Deniz Kulübü’nden verilecek olan start ile başlayacak yarış, 15 Nisan’da yapılacak iki koyiçi yarışı ile devam edecek. Yarışın finali ise 21 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek.

21 Nisan’da Tuzla parkurunda yapılacak şamandıra yarışı ile son bulacak Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları, aynı gün yapılacak parti ve ödül töreniyle sona erecek. Yarışa katılacak tekneler 14 Nisan – 21 Nisan arası tekneler Viaport Marina’da ücretsiz konaklayabilecek.

BÜYÜK FİNALDE BÜYÜK HEDİYELER

Son ayağı 21 Nisan’da Tuzla Parkurunda yapılacak şamandıra yarışıyla tamamlanacak olan Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları, 21 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan ödül törenin ardından son bulacak. Dereceye giren teknelerden birinciye Viaport Marina’da çekme-atma ve 3 günlük kara park, ikinciye çekme atma ve üçüncüye 7 günlük kara park hediye edilecek.

“MARİNALARIN İÇİNE DÖNÜK ALGISINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Bünyesinde bulundurduğu balıkçı barınağı ile amatör balıkçılara, kendi marinasında düzenlediği yat ve boat fuarlarıyla üretici ve kullanıcıya, proje içerisinde yer alan akvaryumuyla korumaya ihtiyacı olan deniz canlılarına destek olan Viaport Marina, bu desteğini her yıl geleneksel olarak düzenlediği yelken yarışlarıyla amatör denizcilere vermeye devam ediyor.

Yelken sporcularını kendi evlerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Viaport Marina Müdürü Sinan Arslan, “Yelken yarışlarını geleneksel hale getirdiğimiz için mutluyuz. Ülkemizde marinaların dışa kapalı, kendi içine dönük algısı var biz bu algıyı değiştirip marinaları insanların denizle buluştuğu yerler haline getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

DÜNYANIN İLK VE TEK 9 FONKSİYONLU MARİNASI

Bünyesinde bulundurduğu akvaryum, tema park, alışveriş merkezi, sineması, oyun merkezi, bowlingi, Marina Arena’sı ve 750 yat kapasitesiyle dünyanın ilk ve tek 9 fonksiyonlu marinası olan Viaport Marina sosyal yaşamın da merkezi haline geldi. Her yıl binlerce turist çeken proje, Tuzla bölgesinin de cazibe merkezi haline gelmesinde önemli rol oynuyor.