FEST ile Sibirya’nın Mavi Gözü Baykal Gölü’ne yolculuk

FEST Travel, “Sibirya’nın İncisi” ya da “Sibirya’nın Mavi Gözü” olarak anılan Baykal Gölü’ne 14-22 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceği gezi ile seyahatseverleri bir dünya mirasıyla buluşturacak.

Düzenlenecek gezi programıyla seyahatseverler, 1996’dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Baykal Gölü’nün güzelliği, gizemleri ve efsanelerini keşfedecek.

Kristal parlaklığındaki suları, flora ve fauna açısından yaşayan bir müze olması, dünyadaki tatlı suyun yaklaşık yüzde 20’sine sahip oluşuyla bir gölden çok daha fazlası olan Baykal Gölü, sahip olduğu birçok özelliğiyle benzersiz bir seyahat rotası.

FEST Travel, Sibirya’nın güneydoğusunda bulunan ve yaklaşık bin 700 metrelik derinliğiyle dünyanın en derin gölü unvanını taşıyan 25 milyon yaşındaki bu göle 14-22 Temmuz tarihleri arasında bir gezi programı düzenleyecek.

Seyahatseverler “Circum-Baikal” treniyle Baykal Gölü’nün muhteşem manzaralarını birçok farklı açıdan görecek, Sibirya’nın başkenti İrkutsk’u ve göldeki en büyük ada Olhon’u keşfedecek, Türk, Moğol ve Şaman kültürleriyle yoğrularak vücut bulan Buryat kültürüyle tanışacak.

FEST Travel tarafından 8 gece-9 günlük programda ise fiyata dahil şunlar yer alıyor:

İstanbul-Moskova-İstanbul arası dış ve Moskova-İrkutsk-Moskova arası iç hat uçuşları,
Tüm transferler,
Yerel şartlara göre en iyi otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
7 öğle ve 7 akşam yemeği,
“Circum-Baikal” treni ve özel tekneyle geziler,
Programda belirtilen tüm geziler, müze ve ören yeri girişleri,
FEST Travel uzman rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti,
Özel gezi kitabı,
Tüm bahşişler,
İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
Yurtdışı çıkış harcı,
KDV.

Detaylar için: festtravel.com

Kurban ve Ramazan Bayramı tatilinde gidilebilecek 8 rota