Havalimanlarına 23 Nisan bereketi

Son Güncelleme Tarihi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Pazartesi gününe denk gelmesiyle tatillerini hafta sonuyla birleştirme fırsatı bulan vatandaşlar, İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na akın etti.

Havalimanlarındaki bu yoğunluğu değerlendiren İSG Operasyon Direktörü Göksu Güney, “3 günlük tatil boyunca, 450 bine yakın bir yolcu trafiği bekliyoruz” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre yoğunluğun gözlemlendiği havalimanlarında bilet işlemlerini gerçekleştirmek isteyen yolcular uzun kuyruklar oluşturdu. Bu durumu önceden tahmin eden Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) yönetimleri, yolculara 3-3.5 saat öncesinden havalimanında olmaları tavsiyesini yaptı.

3 GÜNDE 450 BİN YOLCU BEKLİYORLAR

3 günlük tatil dönemi için ciddi anlamda bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Operasyon Direktörü Göksu Güney, İSG yönetimi olarak yaşanacak yoğunluğa karşı önlem aldıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Terminal işletmesi olarak yolcuya direkt dokunduğumuz noktalar, otoparkımız, güvenliğimiz, temizliğimiz terminal için diğer hizmetlerimizle ilgili koordinasyonumuzu sağladık. Bu 3 günlük tatilimiz boyunca, 450 bine yakın bir yolcu bekliyoruz. Geçen seneye göre yüzde 17’lik bir artışımız var. Bu artışa paralel olarak bir tatil dönemi yaşayacağız. Geçen sene 23 Nisan pazar gününe denk gelmişti, fakat bu sene pazartesiye denk geldiğinden uzun bir tatil süremiz var. O yüzden yoğunluğumuz çok daha fazla olacak.”

İSG 2019’DA GERÇEK BİR ŞEHİR HAVALİMANI OLACAK

Havalimanının bulunduğu konum nedeniyle İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Adapazarı, Yalova, Bursa bölgelerinden de yolcu aldığını belirten Güney; Osmangazi Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yollarının yapılması ve 2019’un ikinci yarısında metro inşaatının bitmesi ve İstanbul’un raylı sistemlere entegrasyonunun ardından İSG’nin 2019’un ikinci yarısından itibaren gerçek bir şehir havalimanı haline getireceğini söyledi.