Corendon’dan Antalya’ya büyük hamle; Almanya’dan haftada 20 uçuş

Corendon Airlines, yeni şirketi Corendon Airlines Europe ile Alman partnerlerinin farklı destinasyon taleplerine çözümler sunarken kış operasyonları ile pazardaki pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

Corendon Airlines, 2018-2019 kış sezonunda Almanya’dan Antalya ve Hurghada’ya düzenleyeceği uçuş programını tur operatörleri ve acenteler ile paylaşırken bu pazara kış dönemi için sunacağı koltuk sayısını 280 bin olarak açıkladı.

Tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile split charter ve direk satış modelleri ile işbirliği yaparak operasyon yürüttüğü Alman pazarında altıncı sezonuna girmeye hazırlanan Corendon Airlines’ın Ticaret Müdürü Mine Aslan, bu yıl Alman pazarından umutlu olduklarını belirterek pazara geçen sene aynı döneme göre 2 kat daha fazla koltuk sunduklarını belirtti.

Corendon Airlines’ın Ticaret Müdürü Mine Aslan

Aslan konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “2018-2019 kış sezonunda Almanya’nın 10 meydanından Antalya’ya haftada 20 uçuş düzenleyeceğiz. Bunun yanı sıra, ilk kez 2017 senesinde Almanya’nın 5 şehrinden Mısır’ın Hurghada şehrine başlattığımız uçuşlarımızı, 2018-2019 kış sezonunda Almanya’nın 6 şehirden 11 sefere çıkaracağız.”

Corendon Airlines; 2018 yaz sezonunda Alman pazarına Antalya, Hurghada ve Girit destinasyonları için toplam 620 bin koltuk arz etti.

“Avrupa’dan Hurghada’ya talep artıyor”

Mine Aslan, “Mısır, son yıllarda sadece Almanların değil birçok Avrupa ülkesinin kış tatili için tercihi. Bu kış 2 uçağımızı Hurghada’da base edeceğiz ve bu şehre Almanya’dan yapacağımız seferlerin dışında Avusturya’nın Viyana şehrinden de her Cumartesi uçacağız. Ayrıca, Hollanda, Belçika, Polonya, Litvanya, Estonya, Letonya ve Çekya gibi ülkelerden de Hurghada’ya full charter uçuşlar düzenleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

2018 yaz sezonunda da Alman pazarına Antalya, Hurghada ve Girit destinasyonları için toplam 620 bin koltuk arz eden Corendon Airlines, yeni şirketi Corendon Airlines Europe ile Alman partnerlerinin farklı destinasyon taleplerine çözümler sunarken kış operasyonları ile pazardaki pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

Corendon Airlines Almanya 2018-19 Kış Tarifesi:

Almanya-Antalya Uçuş Planı
01.11.2018 – 11.04.2019 arası

Erfurt: Her Perşembe
Hamburg: Her Perşembe, Pazar
Hannover: Her Pazartesi, Cuma, Cumartesi
Düsseldorf: Her Çarşamba, Cuma, Pazar
Leipzig: Her Çarşamba, Cumartesi
Nürnberg: Her Pazartesi, Cuma
Paderborn: Her Cumartesi
Dresden: Her Cumartesi
Stuttgart: Her Çarşamba, Pazar
Berlin Tegel: Her Salı, Cuma, Pazar

Almanya-Hurghada Uçuş Planı
28.09.2018-30.04.2019 arası

Köln-Bonn: Her Pazartesi, Perşembe
Bremen: Her Salı, Cuma
Dresden: Her Perşembe
Leipzig: Her Çarşamba, Cumartesi
Berlin Tegel: Her Pazartesi, Cuma
Hannover: Her Çarşamba, Pazar
Viyana (Avusturya): Her Cumartesi

Corendon Airlines’ın kış tarifesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.corendonairlines.com