Türkiye İngiliz turist sayısında rekora koşuyor!

Krizin etkilerini geride bırakan Türkiye, yeni sezona sağlam adımlarla başladı. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott de bu yıl Türkiye’nin 3 milyon İngiliz turist ağırlayarak rekor kırabileceğini bildirdi.

Yaz sezonun açılmasıyla birlikte İngiliz turist akınına uğrayan Antalya’yı ziyaret eden Dominick Chilcott, “Bu sene İngiltere’den gelen turistler rekor kıracak gibi” dedi.

Habertürk’te yer alan habere göre Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret eden İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, İngiliz turistlerin Antalya’yı keşfetmeye başladığını söyleyerek “Bu sene İngiltere’den gelen turistler rekor kıracak gibi. Çünkü çok hızlı bir geri dönüş söz konusu. Bu yüzden heyecanlıyız, 3 milyon İngiliz turistin Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

İngiliz turistlerin sadece doğa, güzellik ve iyi bir tatil yapmak için Antalya’ya gelmediğini, aynı zamanda güvenli bir şehir olduğu için tercih ettiklerini de ifade eden Chilcott, konuşmasına şöyle devam etti:

“İngilizlerin tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri ve Türkiye’ye daha çok turistin gelmesi için elimizden geleni yapacağız.”

Antalya’nın çok önemli bir tatil destinasyonu olduğunu belirten Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise “Türkiye’ye 2016’dan sonra hızlı bir dönüş yapmaları bizi çok mutlu ediyor. İngilizler daha çok Ege sahillerine geliyorlardı, son yıllarda Antalya sahillerine de geliyorlar. Sanırım Antalya’yı tanıdıkça seviyorlar” dedi.

Türkiye’ye gelecek İngiliz turist sayısı 2,5 milyonu geçebilir