Rotana Otellerinin yeni yatırımı Avrupa yakasında açıldı

Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölgesinin önde gelen otel gruplarından biri olan Rotana, Mar Yapı ortaklığı ile İstanbul’un Avrupa yakasında Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana’yı hayata geçirdi.

Orta Doğu’nun en güçlü otel zinciri olan Rotana böylece ilk kez bir otel projesinde sadece işletmeci olarak değil aynı zamanda yatırımcı olarak sektörde yerini aldı. Rotana, Türkiye’deki bu yatırımı ile toplam oda sayısını 578’e çıkartırken, şık tarzıyla dikkat çeken oteller de 305 lüks oda, süit ve rezidans bulunuyor.

Güneşli’nin Basın Ekspres yolu; Atatürk Havalimanı, modern iş sahaları, kongre ve alışveriş merkezleri gibi şehrin önemli noktalarına yakınlığından dolayı İstanbul’un son yıllarda yükselen bölgesi haline gelmeye başladı. Bölge konum itibariyle barındırdığı otellere Rotana grubunun iki yeni yatırımını da bünyesine katmış oldu.

Suyabatmaz Demirel mimarlık tarafından tasarlanan Centro Westside ve Westside Arjaan by Rotana…

Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dhabi merkezli Rotana Hotels Group, MAR YAPI ortaklığı ile West Side Arjaan by ROTANA & Centro West Side İstanbul’u hizmete açtı.

Rotana Hotels Group ve Mar Yapı Yönetim Kurulu

Rotana Hotels Group Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al NOWAIS, Başkan Yardımcısı Selim El ZYR, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir ÖZKÖK, Başkan Yardımcısı Yusuf ARSLAN, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Robert VARON ve Centro West Side İstanbul & West Side Arjaan by ROTANA İstanbul Genel Müdürü Emre KOCAMUSTAFAOĞLULLARI’nın ev sahipliğinde yapılan açılışın konuşmaları şöyle:

Rotana Hotels Group Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais

Rotana Hotels Group Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais: Ortadoğu, Afrika ve bazı Asya ülkelerinde faaliyet gösteren şirketimizin İstanbul’da da yatırımlar yapmasından çok mutluyuz. Dünya genelinde 100 den fazla otele sahibiz. 17 bini aşkın çalışanımız arasında dünyanın birçok farklı ülkesinden insan bulunuyor. Dünyanın bu kesiminde büyük bir rekabet mevcut bizde her zaman kendimiz ve ortaklarımız için yapabildiğimizin daha iyisini yapacağız. Burada da Münir ve Yusuf bey için elimizden geleni yapacağız. Biz bir pazara yatırım yapmadan önce çok kapsamlı bir pazar araştırması yapıyoruz. Gittiğimiz ülkede ne gibi ihtiyaçlar var, buna odaklanıp hareket ediyoruz. Bu anlamda grubumuzu yatırım için buraya davet ettikleri için Münir ve Yusuf’a Bey’e çok teşekkür ediyorum. Türkiye bizim için önemli bir ülke. Geçen yıl 35 milyon turist geldi. Bu büyük bir kazanç. Türkiye’nin turizm potansiyeli bizi kendi alanımız olan Ortadoğu’nun ötesine bakmaya itti.  Türkiyeyi Rotana Hotels olarak olmamız gereken bir pazar olarak gördük ve 4 yıl önce ilk yatırımımızı yaptık. Grup içerisinde 5 otel markamız bulunuyor. Bizim görmeye çalıştığımız şey ülkelerin ve insanların ne istediği. Eğer fırsatlar el verirse bütün markalarımızı Türkiye’ye getirmek istiyoruz.

İKİ FARKLI KONSEPT BİR ARADA

İstanbul’daki 2 yeni otelimizin açılması ile birlikte, Açtıkları bu iki otel ile Türkiye’deki otel sayılarını ikiye katlamaktan ve küresel oda sayılarını 16 bin 466’ya çıkarmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais, “Dinamik ve şık Centro markamız uygun fiyatlı bir yaşam tarzı oteli sunarken, WestSide Arjaan by Rotana ise zarif ve tam donanımlı rezidansları sayesinde misafirlerine ev konforu imkânı sunuyor. Bu iki farklı konseptte otelin bir araya gelmesiyle hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve İstanbul’da yüksek kaliteli konaklama taleplerine hizmet ediyoruz” diyerek sözlerine şöyle bitirdi: “Mar Yapı’ya bizlere güvendikleri için ve otel yönetimindeki deneyimlerimize duydukları inançtan ötürü çok teşekkür ederiz. Misafirlerimize kusursuz hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz.”

Centro WestsIde ve WestsIde Arjaan by Rotana

Rotana Hotels Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim El ZYR: Proje başladığımızda kurlardan dolayı fiyat politikamız farklıydı, kurlar bizi çok etkiledi. Ancak biz de bu konuda arz talep dengesini gözetmeye çalışıyoruz.

Düzenlenen basın toplantısında Basın Ekspres’i, yapılan yatırımların her geçen gün artmasıyla yatırımcıların ve proje geliştiricilerinin dikkatini çekmeyi başardığı bir bölge olarak tanımlayan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Mar Yapı olarak, hayata geçirdiğimiz projelerle Basın Ekspres Yolu’nu bir marka haline getirdiğimize inanıyorum. Divan, Yoo ve Wanda gibi ulusal ve uluslararası lider markalarla yaptığımız işbirlikleri ile hayata geçirdiğimiz projelerimiz kısa zamanda yabancı yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı” dedi.

Orta Doğu’nun en güçlü otel zinciri Rotana’nın, dünyada ilk kez bir otel projesinde sadece işletmeci olarak değil aynı zamanda yatırımcı olarak da yer aldığını kaydeden Münir Özkök, sözlerine şöyle devam etti:

“Rotana Grup, Avrupa’ya ilk adımlarını bizlerle atmış oldular. Bizim ülkemize olan güvenimiz yabancı yatırımcıları da teşvik ediyor. Rotana bu yatırım ve iş ortaklığıyla Türkiye’ye olan inancını göstermiş oldu. Mar Yapı olarak 2016 yılında temellerini attığımız G Rotana projemizi tamamlayarak otelimizin açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”

Suyabatmaz Demirel Mimarlık tarafından tasarlanan ve üçgen şeklinde, gökyüzünü işaret eden formdaki mimari tasarımı ile dikkat çeken Centro WestSide ve WestSide Arjaan, bu tasarımı ile 2013 yılında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı’nda ‘Future Project Awards’ ödülünü kazandı.

WestSide Arjaan by Rotana ise 153 adet 1 ve 2 yatak odalı rezidans odaları sayesinde rahat yaşam alanları sunmak vaadiyle hayata geçirildi.

Günümüz seyahat edenlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan 4 yıldızlı Centro Westside, 152 oda ve süiti ile erişilebilir fiyata şehrin merkezinde lüks ve konfor sunuyor. Uzun dönem konaklama imkânı veren WestSide Arjaan by Rotana ise 153 adet 1 ve 2 yatak odalı rezidans odaları sayesinde rahat yaşam alanları sunmak vaadiyle hayata geçirildi.

Yeme-içme alanlarında 3 seçkin restoran sunan Centro Westside ve Westside Arjaan by Rotana, misafirlerin şehrin Akdeniz havasının tadını doyasıya çıkarabilmeleri için her restoranın da açık alana sahip. Tüm gün servis veren c.taste yerel ve uluslararası mutfakların en seçkin lezzetlerini sunarken; atıştırmalık konsepti ile c.deli ve bar konsepti ile c.mondo günün her saatinde her ağız tadına uygun yeme içme seçeneklerini barındırıyor. Otellerin ayrıca 24 saat kesintisiz oda servisi de bulunuyor.

Otellerde konaklayan misafirler, modern bir spor alanı ile birlikte şehir manzaralı kapalı yüzme havuzuna sahip Bodyline Fitness & Wellness Club’dan faydalanabiliyorlar. Ayrıca Jakuzi, sauna, buhar odası ve 3 masaj odası bulunan Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana misafirlerine rahatlama olanakları sunuyor.

İş seyahatindeki misafirlerin ihtiyaçlarını gözeterek her biri son teknoloji ses ve görüntü ekipmanları ile tasarlanmış 5 toplantı odası ve balo salonu; toplantı, workshop, seminer ve konferans gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmak üzere hazır bulunuyor.

Turizm sektöründe sunduklarıyla, dünyada en çok tercih edilen destinasyon haline gelen Türkiye, 2018 yılının ilk iki ayında 3 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Yıl sonuna kadar 40 milyonluk turist girişi ile rekor bir sayıya ulaşmayı hedefleyen Türkiye’nin turizm gelirinin 30 milyar dolara ulaşması bekleniyor.