MSC Splendida ile Japonya’nın gizemli coğrafyasına 9 günlük gezi

MSC Splendida

MSC Cruises, Japonya’yı ve Japon kültürünü merak edenler için özel bir program düzenledi. En büyük gemilerinden biri olan MSC Splendida ile gerçekleşecek 9 günlük programda Japonya’nın 4 kenti ziyaret edilecek.

Japonya’nın 4 özgün kentinini (Yokohama, Muroran, Aomori ve Sendai) cruise turuyla keşfetme fırsatı sunan program, 2 Ağustos 2018’de başlayacak.

Seyahat tutkunları, Kuzey, Güney ve Orta Japonya’yı tanımanın yanı sıra, Rusya’nın Vladivostok kentini de ziyaret etme olanağını da yakalamış olacak.

JAPONYA ATEŞ FESTİVALİ İLE EŞ ZAMANLI

Program, dünyada büyük ilgi çeken ve Japonya’nın önemli kültürel etkinliklerinden biri olan Aomori Nebuta Matsuri Festivali (Ateş Festivali) ile eşzamanlı olarak planlandı. Her yıl milyonlarca ziyaretçinin ağırlandığı bu görkemli festivalde, geceler Nebuta adı verilen dev fenerlerle aydınlatılıyor. Japonya mitolojisinin renkli figürleriyle kaplanan dev Nebutalar, Aomori kentinde dolaştırılırken, gezinin katılımcıları da bu unutulmaz festivalin bir parçası olmayı deneyimleyecekler.

TUR BOYUNCA BROADWAY TARZI ŞOV

Zengin tarihi mirası ve yaşayan kültürüyle yüzlerce yıldır gezginleri hayran bırakan Japonya’nın ziyaretçi sayısı, Ulusal Turizm Örgütü’ne göre, geçen yıla göre yüzde 9 artarak 2,5 milyona ulaştı. MSC Cruises’un Asya gezi programına eklediği bu yeni rota, okyanusun ortasındaki bu ada ülkesini gerçekte olduğu gibi görme ve zengin Japon mutfağını tanıma imkânı da sunuyor. Tur kapsamında, deniz yolculuğunu konuklar için keyifli ve eğlenceli bir deneyim hâline getirmek için Broadway tarzı şovlar da sahnelenecek. Gün boyu modern ve konforlu kabinlerde günün yorgunluğunu atabilecek konuklar ayrıca, havuz ve saunada rahatlama fırsatı bulacaklar.

GEMİ İÇİNDE GEMİ

MSC Cruises’un Asya’daki erişim alanının genişlediğini ortaya koyan bu yeni programın yanı sıra Çin’in Şangay limanından hareket eden bölgedeki en büyük gemisi MSC Splendida, lüks “gemi içinde gemi” kavramı ile bilinen MSC Yacht Club dünyasını konuklarına sunuyor.