Bidroom ve Visa’dan büyük işbirliği!

Hollanda merkezli otel rezervasyon platformu Bidroom ve Avrupa Visa arasında önemli bir işbiriliği başladı. Üyeliğe dayalı bir otel rezervasyon platformu olan Bidroom ile ortaklık yapan Visa, Avrupa Visa kart sahiplerine altı ay ücretsiz erişim imkanı sunuyor.

Visa, otel rezervasyon sistemi Bidroom ile üç yıllık bir ortaklık yaptığını duyurdu. Bu ortaklık, tüm Avrupa Visa Kart sahiplerine üyeliğe dayalı platforma, altı ay süresince ücretsiz erişim imkanı sağlıyor.

Eurostat verilerine göre AB’de, internet kullanıcılarının neredeyse yarısı (yüzde 49) internet üzerinden tatil konaklama ya da seyahat rezervasyonu yapıyor. ABTA Holiday Habits Report’a göre de sadece 2017 yılında, İngiltere’de yaşayanların yüzde 83’ü tatillerini yapmak için bu yöntemi kullanıyor.

Sıfır komisyonlu rezervasyon

Giderek daha fazla sayıda tüketici seyahat etmek için online seyahat acentelerine yönelirken, Bidroom daha uygun fiyatlı otel bulma konusunda online alternatif bir yöntem sunuyor. Platform, özel rezervasyon kanalı ile 0 komisyonlu doğrudan rezervasyon sağlıyor. Buna karşılık Bidroom, otellerden belli başlı otel rezervasyon platformlarında belirtilen fiyatlara kıyasla üyelerine yüzde 5 ile 25 arasında indirim sağlamasını istiyor.

Denemeden sonra da indirim var

Avrupa Visa Kart sahipleri, dünya çapında 120 bin otel ve apartmana ulaşmalarına olanak sağlayacak olan visa.bidroom.com ‘a kayıt olarak üyeliğe dayalı rezervasyon platformuna altı ay boyunca ücretsiz giriş yapabilecekler. Altı aylık deneme süresinden sonra, yıllık üyelik ücreti Avrupa Visa kart sahipleri için indirimli fiyattan sunuuyor. (24,50 GBP / 29,50 EURO).

Avrupa Visa Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Lemberger, “Küresel seyahat iştahı büyümeye devam ederken, kart sahiplerimiz için seyahat etmeyi daha kolay ve daha faydalı hale getirmek için her zaman yeni yollar arıyoruz. İster iş ister tatil, ister arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret amaçlı olsun, tüm Avrupa Visa kart sahiplerine bu alternatif otel rezervasyon platformuna erişim imkanı sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Nasıl kullanacaklar?

Avrupa Visa sahiplerine sunulan Bidroom teklifi, dijital katılım sürecini basitleştirmek için Visa API’lerini (Aplication Pogragramming Interface) kullanarak Visa Developer Platformu https://developer.visa.com tarafından destekleniyor. Avrupa Visa kart sahipleri altı aylık ücretsiz deneme sürecine kaydolmak için visa.bidroom.com’a Visa kart numaralarını kolaylıkla girmek suretiyle uygunluklarını doğrulatabilirler ve uygun kart sahipleri hemen kayıt aşamasına geçebilirler.

Bidroom.com CEO’su Michael Ros “Gururluyuz ki Visa dünya çapında seyahat severleri, onları platformumuzu kullanmaya davet etmek suretiyle desteklemeye kararlıdır. Bu, hatta turizm sektörü için başka bir kazançtır. Rezervasyon ücretlerini kaldırma stratejimiz sadece seyahatleri daha uygun hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda,bu yöntemle geliri artacak olan otelcilerin yeniden müşteri memnuniyeti odaklı olmalarını sağlayacaktır ” diye konuştu.

Avrupa Visa Kart sahipleri, 38 ülkeden birinde verilen Visa kartı olan kişiler veya işletmeler olarak tanımlanıyor. Bu ülkeler şöyle sıralanıyor: Birleşik Krallık, İrlanda, Cebelitarık, Fransa, Andorra, İtalya, Portekiz, San Marino, İspanya, Vatikan Eyaleti, İsrail, Türkiye, Hırvatistan, Bulgaristan, Kıbrıs, Yunanistan, Romanya, Malta, Slovenya, Danimarka, İsveç, Finlandiya, Norveç, Litvanya, Estonya, Letonya, İzlanda, Avusturya, Belçika, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Monako ve Slovakya.

Adnan Mordeniz, Bidroom Türkiye temsilcisi oldu