travel audience, Dubai Turizm ile anlaşma yapıyor

Dubai Turizm, travel audience ile seyahat reklamcılığı platformunu kullanmak üzere anlaşma yaptı.

Last Updated on 23 Mayıs 2018 by Yaşar Çelik

‘Önce dijital, mobil ve sosyal’ stratejisini daha da hızlandıran Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (Dubai Turizm) travel audience ile seyahat reklamcılığı platformunu kullanmak üzere anlaşma yaptı. Bir Amadeus şirketi olan travel audience, şehrin global erişimini genişleterek ve ileri düzey veri analizleriyle ziyaretçilerin gelişlerine dair şehrin içgörü geliştirmesine yardımcı olacak.

Toplam 200 milyar doları aşan dijital reklamcılık, 2017 yılında televizyon reklamcılığını geçti. Dijital medya tüketiminin büyük bir hızla ilerlemesiyle beraber, destinasyon pazarlamacılar daha akıllı bir dijital ekosisteme doğru ilerliyor.

Destinasyon pazarlama organizasyonu travel audience ile birlikte çalışarak geniş bir yelpazeden online seyahat yayıncıları, sosyal medya ve meta arama motorları dahil çeşitli kanallar için hazırlanmış kampanyalar yaratacak. Online seyahat şekillerinin artan görünürlüğüyle beraber, kampanya performansını daha etkin ölçmek ve yolcuların niyet ve davranışına dair içgörü toplamak kolaylaşacak. Dubai Turizm aynı zamanda güncel arama, rezervasyon ve tarife verileri dahil global seyahat hakkında içgörü toplamak amacıyla Amadeus Destination Insight’ı kullanıyor.

travel audience ile yapılan anlaşmayı değerlendiren Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Şirketi CEO’su Issam Kazim, “Dubai’nin büyümesinin ve farklılaşmasının merkezinde turizm var. travel audience’ın akıllı teknolojisi, uzman ekibi ve Amadeus’un uzaklara erişen seyahat ağıyla birlikte, karar vermemize yardımcı olacak, içgörüler sağlayabilen bir platform bulduk. Özel kanallardaki belirli segmentlere uyarlanmış marka ve kampanyalar oluşturarak, hem hali hazırdaki ziyaretçi tabanımızı koruyup hem de uzak bölgelerden yeni ziyaretçiler çekebiliriz,” diye konuştu.

Bir Amadeus şirketi olan travel audience’ın Müdürü Alexander Trieb, “Dünyanın en hızlı büyüyen seyahat destinasyonlarından birine dijital pazarlama stratejisi sağlamak, iyi bir ekip, teknoloji ve ağ gerektiriyor. Bizler Dubai Turizm ile çalışacak olduğumuz için çok heyecanlıyız. Verileri yerinde kullanarak ziyaretçileri tarafımıza çekip, doğru yerde kampanyaları sunarak yolcuların dijital yolculuklarındaki temas noktalarını geliştiriyoruz” dedi.