Yeni havalimanı yeni zamlarla geliyor

29 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınılmasıyla birlikte yurt dışına çıkacak yolculardan kişi başına 20 Euro yolcu hizmeti ücreti alınacak ve bu ücret bilet fiyatlarına yansıtılacak.

Bu ücret şu an Sabiha Gökçen havalimanında 15 Euro, Atatürk Havalimında ise 12 Euro olarak uygulanıyordu. 3. Havalimanından uçmak için yurt dışına gidiş-dönüş bilet alan bir kişi 29 Ekim tarihinden itibaren eski havalimanına göre 16 Euro, Sabiha Gökçen’e göre ise 10 Euro fazla ödeyecek.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşası ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadir Samsunlu imzasıyla hava yolları şirketlerine gönderilen bilgilendirme yazısında, “29 Ekim 2018 tarihinde açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’mızda yurt dışına gidecek olan yolcularımızdan, İstanbul Yeni Havalimanı Şartnamesi gereği beher yolcu başına 20 Euro yolcu hizmet ücreti alınacaktır. Diğer (İç hat, Dış/iç, Transit/Transfer yolcu hizmeti ücretleri halen Atatürk Havalimanı’nda uygulanan ücretlerle aynı olacaktır” ifadelerine yer verildi.