Prontotour Gökçeada’yı Kuzey Ege tur rotasına ekledi

Gökçeada Kaleköy...

Son Güncelleme Tarihi

Düzenlediği yurt içi kültür turlarına yeni bir rota daha ekleyen Prontotour, Kuzey Ege turuyla Çanakkale’nin gözde turizm merkezlerinden olan Gökçeada’yı keşfe çıkıyor.

Yurt içi turlar konusunda titiz bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Prontotour Yurt İçi Müdürü Müge Erçetin, “Düzenlediğimiz turlarımız arasına Gökçeada’yı da ekledik. 4 günlük Kuzey Ege turumuzun başlangıç fiyatını 699 lira olarak belirledik. Tura katılanlar Gökçeada’nın yanı sıra Bozcaada’yı da gezme şansını elde edecek” dedi.

Prontotour Yurt İçi Müdürü Müge Erçetin, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve Kayabalı Otel Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Kayabalı düzenledikleri basın toplantısında Kuzey Ege turlarıyla ilgili açıklamalarda bulundular.

Gökceada’nın Gelincik Zamanı Nisan ayında…

ADAYA İLGİ ARTACAK

Ada’nın 13 bin civarında yatak kapasitesine sahip olduğunu belirten Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, “Adanın merkezinde butik dediğimiz otellerin sayısı her gecen gün artıyor. Bu yıl 600-700 bin civarında misafir bekliyoruz. Adada sezon Nisan ayında çok yoğun bir taleple başlıyor. Buradaki üreticilerimiz sezona büyük bir umut bağlıyor. Buradan gelen gelirle yaşamını idame ettiriyorlar, önümüzdeki yıllarda adaya olan ilginin artarak devam edeceğini öngörüyoruz” şeklinde ifadeler kullanırken Prontotour Yurt İçi Müdürü Müge Erçetin ise şöyle konuştu:

Aydıncık Limanı

CİTASLOW ADASINDA KEYİFLİ BİR TUR

“Gökçeada görülmesi gereken, keyifli bir rota. Yurt içi turlar konusunda titiz bir çalışma yürütüyoruz ve gidilecek rotaları detaylı şekilde araştırıyoruz. Bu bağlamda ‘Kalite Kültürümüzde var’ sloganıyla Türkiye’nin en güzel rotalarına düzenlediğimiz turlarımız arasına Gökçeada’yı da ekledik. 4 günlük Kuzey Ege turumuzun başlangıç fiyatını 699 lira olarak belirledik. Tura katılanlar Türkiye’nin en batı noktası olan ve 2011 yılında dünyanın ilk ‘Cittaslow’ adası unvanı alan Gökçeada’da denizi, tarihi, doğası, organik ürünlerin keyfini sürüp, Kitesurf ve Windsurf gibi alternatif doğa sporlarını yapabiliyor. Tura katılanlar ayrıca Bozcaada’yı da gezme şansını elde ediyor.”

Tepeköy’den görünen Yunan adası Semadirek…

TURİZM ÇEŞİTLERİNDE BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP

Gökçeada’ya 1986 yılında geldiklerini ve ailenin burada Kayabalı ile Yeşil Vadi adıyla iki butik otel işlettiğini belirten Kayabalı Otel Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Kayabalı ise söz konusu adayı şöyle anlattı:

“95 kilometrekarelik sahile sahip olan adamız rüzgar sörfünde en iyi yerlerden biridir. Gökçeada’da üçü yapay, ikisi doğal beş baraj var. Tatlı suyu kendine yeten dünyanın sayılı adalarından biriyiz. Zeytinli, Tepeköy, Dereköy ve Bademli köylerimizdeki kuruma altına alınan Rum taş evleri, doğası, kültür ve gastronomi turizmi alanında geniş potansiyele sahip. Denizaltı müzemiz, yakında hizmete girecek zeytin müzemiz, şifalı çamuruyla Tuz Gölü ve Ortodoksların ruhani lideri İstanbul Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos’un doğum yeri olmasından dolayı inanç turizmi alanındaki varlıklarından dolayı keşfedilmeyi bekliyor.”

Kaynak: Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) web sitesi

Gökçeada’dan sevindiren haber!