Konyaaltı Sahili’nin açılışı neden iptal edildi?

Antalya Konyaaltı Plajı

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar ile TURSETALYA firmasının oluşturduğu ortak girişim gurubu tarafından 8,5 milyon lira karşılığında 8 yıllığına alınan ve batı kısmında yer alan proje alanının ilk etabının Nisan ayı sonunda hizmete girdiği Konyaaltı Sahili’nin açılışı belirtilen tarihte gerçekleşemedi.

Yetkililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 16 Haziran tarihinde açılışı yapılacağı duyurulan ancak gerçekleştirilemeyen törenin nedenini hava koşulları olarak gösterirken halk ise iptalin arkasında projenin henüz tamamlanmamış olan inşaat çalışmalarının olduğunu düşünüyor.

Odatv.com’dan Yusuf Yavuz’un “O damada verilen hazinenin videosunu izletti” başlıklı yazısında ele aldığı habere göre AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Projesi’nin açılışının 16 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını duyurmuştu.

Hava koşulları gerekçe gösterilerek iptal edilen açılış töreni ve festivalde Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting sırasında açılışını yapamadığı projenin videosunu izletti.

İHALEYİ HÜLYA KOÇYİĞİT’İN DAMADI KAZANMIŞTI

Toplam 6,5 kilometre uzunluğu ile Antalya Yaşam Parkı adıyla işletilecek olan ve 40 iş yeri ile 30’dan fazla plaj işletmesi bulunan sahilin ihalesini geçtiğimiz Mart ayında Ender Alkoçlar ile TURSETALYA firmasının oluşturduğu ortak girişim gurubu kazanmıştı.

BELEDİYEDEN DAMADA ULAŞIM DESTEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz Mart ayında ihalesi yapılan Konyaaltı Sahili Projesi kapsamında plajı işletecek olan firmaya ulaşım desteği sağlayacağını duyurdu.

ANTALYA HALKI KONYAALTI SAHİLİNE ÜCRETSİZ TAŞINACAK

Ulaşım desteği ile ilgili konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalyalılara Varyant’ın başından Konyaaltı’nın sonuna kadar toplu ulaşım artık ücretsiz olacak. Oraya özel hat koyuyoruz. Halkı Konyaaltı Sahili’nde ücretsiz taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

Konyaaltı Sahil projesinin işletme ihalesi Alkoçlar’ın!