Denizin Kırçiçekleri ‘Barış Elçisi’ oldu

“Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi 41 gündür devam eden mavi yolculuklarında “barış elçisi” ilan edildi.

Akdeniz’de yelken açan 4 kadın, 41 gündür devam eden mavi yolculuklarında “barış elçisi” ilan edildi.

Denize ve yelkene gönül veren dört kadından oluşan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibinin 19 Mayıs’ta Bodrum’dan yelken açmalarının üzerinden tam 41 gün geçti. Tüm Akdeniz’i geçen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde açtıkları fotoğraf sergisinden sonra dönüş rotasına geçen ekip, Göcek Limanı’na demir attı.

Kırçiçeği’nin desteğiyle, “Yurtta Barış Dünyada Barış” sloganıyla yola çıkan Bilgisayar Programcısı Kaptan Neşe Hasipek, İstatistikçi Ceyda Güleçyüz, Şehir Plancısı Şule Kükrer ve Gazeteci Ferda Volkan’dan oluşan ekip, kamuoyunda da “barış elçileri” olarak anılmaya başladı.

“Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi mavi barış yolculuğuna devam ediyor.

“BİZ BARIŞ İÇİN YELKEN AÇIYORUZ”

Kaptan Neşe Hasipek, çekirdek ekip olmalarına karşın seyir boyunca 24 kadını da misafir olarak ağırladıklarına dikkat çekerek “Biz barış için yelken açıyoruz. Projenin amaçlarından biri de kadının gücünü, yapabilirliğini diğer kadınlara göstermektir. Ekibimizin tüm üyeleri 50 yaş üstü kadınlardan oluşuyor. Gittiğimiz yerlerde kadınlara, ‘biz bunu yapabiliyorsak, siz neler neler başarabilirsiniz’ diyoruz. Amacımız barış. Çünkü dünyaya barış geldiğinde her şey daha güzel olacak. Biz buna çok inanıyoruz. Biz sadece güzel bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kadınların gücünü ve üretkenliğini denizde de göstermek istiyoruz. Biz yaptıkça da insanlar destek veriyor” dedi.

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş

TÜRK KADININ NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERDİLER

29 Haziran’da Marmaris’te olacak Denizin Kırçiçekleri, burada Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş tarafından karşılanacak. İpbaş, “Yurtta Barış Dünyada Barış” sloganıyla yelken açan kadınlarla gurur duyduğunu belirterek “Kırçiçeği olarak biz Deniz Tutkusu Seyirde ekibini Bodrum’dan uğurlarken ‘Onlar, Türk kadının neleri yapabildiğini yine tüm kadınlardan alacakları destekle herkese gösterecek’ demiştik.

Deniz Tutkusu Seyirde ekibinin ‘Barış Yolculuğu Rotası’

BARIŞ YOLCULUĞU 1 TEMMUZ’DA SONA ERECEK

Biz Denizin Kırçiçeklerine her zaman inandık ama onların gördüğü ilgi hepimizi daha çok memnun etti. Çünkü bu ilgi, denizi seven insanların barış için çıktıkları yolda yalnız olmadıklarını gösteriyor” dedi. Deniz Tutkusu Seyirde ekibinin barış yolculuğu 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda Bodrum’da sona erecek.

Kadınların bu anlamlı seyrine Bodrum Belediyesi, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Milta Bodrum Marina, Doğu Akdeniz Marina Yatırım Danışmanlık, Kılıç Balıkçılık, Başarı Sigorta ve BODTÜM de destek verdi.

Deniz Tutkusu Seyirde ekibi mavi sularda
Deniz Tutkusu Seyirde ekibi
Deniz Tutkusu Seyirde ekibi