Ofton İnşaat, Elysium markasıyla yeni otel yatırımlarını nerede yapacak?

The Elysium Istanbul
The Elysium Istanbul Hotel

İstanbul Taksim’de yer alan The Elysium İstanbul, Ofton Holding bünyesinde büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Ofton Holding, otelcilikte kendi markası The Elysium ile hem uluslararası hem de lokal zincir markalarıyla rekabet edilebilirliğini yeni yatırımlarıyla güçlendirmeyi hedefliyor.

Şu an için otel yatırımı anlamında Bodrum’da bir projesi bulunan Ofton Holding, inşaat sektörünün yanında turizmde de yükselen bir ivmeyle hareket ederek İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Taksim’deki The Elysium İstanbul, Elysium Styles Taksim ve Doubletree by Hilton Piyalepaşa otelleri ile misafirlerine Türk konukseverliğini yüksek hizmet kalitesi çerçevesinde sunuyor.

The Elysium İstanbul Hotel’de keyifli bir “50’ler Retro Partisi”

The Elysium İstanbul

Orta Doğu, İran, Avrupa, G. Amerika ve iç pazar ile ilgili tüm çalıştıkları ortaklarına hem değişen markaları yani The Elysium’u tanıtmak hem de onlara bir teşekkür etmek amacıyla “50’ler Retro Partisi” organizasyonu düzenlediklerini belirten The Elysium İstanbul Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü Doğaç Çor, bu otelin özelliklerini ve markalarını Turizm Günlüğü’ne şöyle aktardı:

The Elysium İstanbul Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü Doğaç Çor

EN ÖNEMLİ UNSUR LOKASYON

“Taksim, turizmin kalbinin attığı bir yer. Bu nedenle üç otelimizin de burada bulunmasının en önemli sebebi Taksim lokasyonunun turizmin ve turistin istediği bir bölge olması. Hem bizim için hem de turizm sektörü için en önemli şey lokasyondur. Fiyatlar, bilinirlik, tercih edilme oranı buna göre şekillenir. Yani burada bizi belirleyen önemli unsur lokasyon ve tabii ki hizmet.

YÜKSEK KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI İLE HAREKET EDİYORUZ

Bu açıdan özellikle belirtmem gerekirse potansiyel misafir profilimiz Orta Doğu bölgesi (Başta Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Ürdün, Lübnan). Ancak tabii ki Avrupalı misafirlerimize de hizmet eden bir oteliz. 5 yıldızlı bir otel olarak full servis hizmet anlayışımız ile misafirlerimizi ağırlıyoruz. Doubletree by Hilton Piyalepaşa beş, Elysium Styles Taksim otelimiz de dört yıldızlı olmak üzere Taksim bölgesinde yerli ve yabancı misafirlerin ihtiyaçlarını yüksek kalite çerçevesinde karşılamayı amaç edinmiş bir yapıyız.

“BİR ZİNCİR OTELİN DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYMUYORUZ”

Orta Doğulu misafirler, genellikle alışveriş merkezlerinin olduğu ve rahatça dışarı çıkıp gezebilecekleri yerleri tercih etmeleri bizi bir otel zincirinin desteğine ihtiyaç duymayan bir duruma getirdi.”

“ORTA DOĞU PAZARINA OLUMLU BAKMAK GEREKİYOR”

Marka olarak her sene çok daha iyi bir konumda yükseldiklerini ifade eden Doğaç Çor, şu an Orta Doğulu misafir profiline sahip olmalarını olumlu değerlendirerek turizm profesyonellerine şöyle seslendi:

“Konuya olumsuz anlamda bakarsanız tamamen olumsuz şeyleri görürsünüz. Ama şu an bizim gerçeğimiz bu. Biz bu pazara hitap ediyoruz. Bu sebeple hitap ettiğimiz bu pazarı maksimum memnuniyetle uğurlamamız gerekiyor. Orta Doğu pazarının beklentisi şu yönde; Avrupa ve başka bölgelere gidebiliyorlar. Ancak kendilerini Türkiye’de daha rahat hissediyorlar. Çünkü burası ne olursa olsun Müslüman ağırlıklı bir ülke. Onları anlayabilecek kapasiteye sahibiz. Aynı zamanda otelcilikte hizmet ve müşteri memnuniyeti anlamında Türkiye’yi üst sıralarda görüyorum. Ayrıca Taksim otelleri olarak Orta Doğu pazarı çerçevesinde eskiden üç aylık olan sezon döneminin 12 aya yayılmasıyla büyük bir avantaj elde ettik. 2016 yılı turizm sektörü için genel anlamda zor bir seneydi.2017 yılındaki toparlanmayla beraber kış dönemi yine zor geçmesine rağmen gerçekten çok yüksek oranlarda güzel geri dönüşler aldık.”

The Elysium İstanbul Hotel’de yer alan tüm süit odalar zemin kat ve asma katı ile modern yaşam standartlarına uygun loft tarzında tasarlamış. Asma katta banyo ve yatak odası bulunuyor.

122 DUBLEX SUİT İLE ULUSLARARASI REKABET GÜCÜ

The Elysium İstanbul ‘da 122 dublex süitin olması Orta Doğulu misafirler tarafından tercih edilmelerini büyük ölçüde etkilediğini de aktaran Çor, Orta Doğulu ailelerin beraber kalmak istediklerini söyleyerek “Normalde bir otelde standart oda sayısı fazla, süit oda sayısı daha azdır. Ancak bizde standart oda sayısı 60 iken süit oda sayımız 122 ve bunların hepsi dublex. En küçüğü 80, en büyüğü 170 metrekare olan odalarımızla Orta Doğu pazarına tam anlamıyla hitap eden bir oteliz. Ayrıca şunu belirtmekte de fayda var! Biz sadece Orta Doğu endeksinde gitmiyoruz. Şirketlerin üst düzey yetkililerini, devlet ve bakanlık çalışanı misafirlerimiz de lokasyon ve oda özelliklerimizden dolayı bizi tercih eden misafir profilimiz arasında yer alıyor.

Zemin katında bulunan süit odalarda salon ve çalışma masası ayrıca uzun dönem konaklamalar için kullanılan mutfak ve tuvalet yer alıyor.

SUİT ODA FİYATLARINDA ZİNCİR OTELLERLE REKABET EDİYORUZ

İlk konaklama deneyimi çok önemli. Bir misafir bizde konaklayıp o deneyimi yaşadıktan sonra mutlaka bizi tekrardan tercih ediyor. Standart odalarımızın fiyat konumlandırmasını uluslararası zincir ve lokal zincir markalarıyla aynı seviyede tutmaya çalışıyoruz. Ancak süit odalarda uluslararası zincirlerden üst segment markalarla rekabet ediyoruz” dedi.

YÜKSEK REZERVASYON TALEBİ

Otel dolulukları ve fiyat bakımından 8 otel ile rekabet ettiklerini belirten The Elysium İstanbul Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü Doğaç Çor, doluluk oranlarının şu an için yüzde 75-80 civarında olduğunu kaydederek sözlerini şöyle bitirdi:

“Geçen sene aynı dönemde oranlarımız daha yüksekti. Bu sene yaşanan düşüşlerdeki en önemli etken ana pazarımız Suudi Arabistan’da yapılan Türkiye karşıtı propagandalar ve İran’daki ekonomik kriz. Diğer sebepler ise seçim ve Dünya Kupası oldu. Potansiyel misafirler şu an Türkiye’ye ve İstanbul’a gelmek yerine Rusya’ya gitmeyi tercih ettiler. Bu nedenle Suudi Arabistan, İran gibi takımların elenmesi bir nevi bizim işimize yarayacak. Acenteci arkadaşlarımız da bu durumu destekler nitelikte Temmuz-Ağustos dönemi için yüksek rezervasyon talepleri aldıklarını belirtiyorlar. Biz de en kısa sürede bunun geri dönüşünü güzel bir şekilde alacağımıza inanıyoruz.

Elysium İstanbul

“UZAK DOĞU PAZARINDA GELİŞECEĞİZ”

Geliştirmek istediğimiz pazarlar arasında Avrupa ve Uzak Doğu da bulunuyor. Şu an Hindistan Orta Doğu’dan sonra gelen ikinci pazarımız. Gerçekleşen olaylar nedeniyle biraz durgunluk yaşasak da İsrail pazarı da yüksek potansiyele sahip bir pazar. Biz de dahil Taksim otelleri olarak amacımız biraz daha pazar çeşitlendirmesine yönlenmek olmalı.  Özellikle Avrupa, Uzak Doğu, Amerika ve G. Amerika destinasyonları.

Elysium İstanbul
1650 metrekarelik bir alana kurulan Elysium SPA, misafirlerine geniş bir yelpazede sunduğu profesyonel terapi ve bakımları ile unutulma bir deneyim vaat ediyor. İki ayrı katta konumlanan Elysium Spa’da masaj odaları, 2 hamamı, sauna, buhar odası, kapalı havuzu, vitamin bar ve tam donanımlı Fitness salonu. / Fanus Restoran & Bar ‘da ise misafirlere seçkin yiyecek ve içeek alternatifleri sunuluyor. Restoran özel davetler, düğün ve nişan yemekleri, basın davetleri, doğum günü partileri ve daha fazlası için özel olarak tasarlanmış. Açık Büfe Kahvaltı: haftaiçi 06.30-10.30, Haftasonu 11.00’a kadardır. (200 kişilik kapasiteye sahip)

GÜÇLÜ BİR EKİP İLE ÇALIŞIYORLAR

2 bin metrekare dublex SPA alanı, kapalı havuz alanı, masaj ve dinlenme odaları, kısacası insanları rahatlatabilecek alanlara sahibiz. Genç ve dinamik ekibimizin yanı sıra, her zaman maksimum memnuniyeti hedefleyen aktif ve güçlü bir kadromuz ile misafirlerimizden şikayet veya memnuniyet konusunda anında geri dönüşler almayı hedefleyerek hareket ediyoruz.”