Yaz akşamlarının keyifli adresi: Meytürk Restaurant

MeyTürk, Grup Pera ile “Rum Taverna Geceleri”ne aralıksız devam ediyor.

Last Updated on 2 Temmuz 2018 by Göksal Serdar

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel içerisinde yer alan modern zamanların meyhanesi MeyTürk, açık havadaki yeni yerinde Ege mutfağının en özel tatlarıyla hazırlanan menüsüyle yaz akşamlarına imzasını atıyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber otelin bahçe katında hizmet vermeye başlayan MeyTürk, Grup Pera ile “Rum Taverna Geceleri”ne aralıksız devam ediyor. MeyTürk, lezzetleri ve eğlencesiyle gönlünüzü ve midenizi fethetmeye hazır. Yaza özel olarak hazırlanan menüde, közde patlıcan salatası, süzme yoğurtlu cacık, yaprak sarma, acılı ezme, humus, marine uskumru, sarımsaklı karides salatası, sebzeli baklava böreği, kızartılmış sepet peyniri, kalamar tava, horiatika salatası, piliç souvlaki, güveçte mantarlı levrek buğulama, kuzu souvlaki, stifado, arpacık soğanlı dana yahnisi, portakallı irmik helvası, mevsim meyveleri yer alıyor.

Meytürk Restaurant, Ege Mutfağı’na ait farklı meze çeşitleriyle çok iddialı.

Ege Mutfağı’na ait farklı meze çeşitlerinin yanı sıra, keyifli ezgilerin en güzel sohbetlere eşlik ettiği MeyTürk, Pazar günleri hariç her akşam saat 19.00–23.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. MeyTürk’ün zengin menüsü, limitsiz yerli içki dahil kişi başı 180 TL, limitsiz meşrubat eşliğinde ise 150 TL’den sunuluyor.