Hotelya, Radisson Dakar’ın mobilyalarına hayat verdi

Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya tasarım ve üretimi yapan Hotelya, yurt içinde Radisson Blu Kayseri ve Radisson Blu Samsun’dan sonra otel referanslarına bir yenisini daha ekleyerek Senegal’e Türk çıkarması yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında 700’den fazla projeye imza atan Hotelya, yurt dışında ise Senegal Dakar Diamniadio Radisson’un mobilyalarına hayat verdi.

152 odadan oluşan otelin genel mekanları, restoranları ve dış mekanlarındaki ürünler Hotelya tarafından hayata geçirildi. Otelin mobilya dekorasyonu için yaklaşık 60’a yakın farklı, toplamda bine yakın ürün üretildi.

KONSEPTE UYGUN TASARIM ÜRÜNLER

Senegal Dakar Diamniadio Radisson projesinde yer alan ürünlerin tümü otelin kendi konseptine uygun şekilde tasarlandı. Projede ahşaptan mermere, camdan metale kadar birçok farklı materyal ayrı ayrı veya bir arada kullanılarak çarpıcı tasarımlar ortaya çıkarıldı. Dış mekanlar da ise ıreko, rattan ve fiberden üretilen ürünler yerini aldı.

HEDEF 30 ÜLKEYE İHRACAT

Dünyada seçkin otel projelerinde yer alan ve referanslarıyla adından söz ettirmeye devam eden Hotelya’nın Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Zümrüt Doyran dünyada birçok ülkede otel projelerinde yer almaya devam edeceklerini vurguluyor ve ekliyor; “Bugüne kadar gerek yurt içi gerek yurt dışında 700’ün üzerinde projeye imza attık. Rusya, Azerbaycan, İngiltere, Kazakistan, Fas, Filipinler, Malezya, Srilanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Karadağ-Montenegro’nun da aralarında olmak üzere toplam 27 ülkeye ihracat gerçekleştirerek, üretimimizin yaklaşık yüzde 60’ını yurt dışı için yapmaktayız. 2018 hedeflerimizde ise yurt içinde ve yurt dışındaki pazarlama ve satış faaliyetlerimizi artırarak devam etmek var. Kalitesiyle bilinen, referanslarıyla tanınan bir firma olarak satış ekibimizle gelen yoğun talebi karşılamak adına oldukça yoğun çalışıyoruz. Bu yıl sonuna kadar ise 30 ülkede olmayı hedefliyoruz. Yaptığımız ihracatla biz de ülke ekonomimize önemli katma değer sağlıyoruz.”