İsviçre Alplerinde uluslararası bir okul: Hochalpines Institut Ftan

Hochalpines Institut Ftan / İsviçre

İsviçreli ve uluslararası öğrencilere okul kariyerine başarılı bir başlangıç ​​yapmak için iki dil eğitimli bir hazırlık ve oryantasyon yılı sunan Hochalpines Institut Ftan (HIF), kendini geleceğin lideri olarak geliştirmek isteyenlerin başvurularını bekliyor.

İsviçre’nin aşağı Engadine bölgesinde yer alan High Alpine Institute Ftan (HIF – HOCHALPINES INSTITUT FTAN AG), eğitim, spor ve doğal yaşamın bir arada olduğu bir kombinasyon sunan uluslararası bir okul!

Dünyanın her yerinden performans odaklı öğrencilerin başarılı bir gelecek için geldiği; Engadine’nin muhteşem doğal güzelliklerinin içinde konumlanan bir hayat okulu olan bu yerde gelecekteki liderlik ruhu için kişilik oluşturma ve karakter gelişimi olgusu yaratmak için vazgeçilmez bir adres!

İSVİÇRE VE AVRUPA KOLEJİ

Öğrencilere okul kariyerine başarılı bir başlangıç ​​yapmak için iki dil eğitimli bir hazırlık ve oryantasyon yılı sunan HIF İsviçre ve Avrupa Koleji’nin akademik hazırlık programı, öğrencilerin bilgi düzeylerine ve notlarına göre, İsviçre eğitim sistemi ya da IGCSE ve IB diplomasının ihtiyaçlarını izleyen uluslararası bir müfredata sahip.

Tanıtım yılını başarılı bir şekilde bitirdikten sonra, öğrenciler, İsviçre’deki bir okulun İsviçre eğitim sistemiyle ya da Cambridge IGCSE’ye veya IB diplomasına hazırlanmak için HIF İsviçre ve Avrupa Koleji okul kariyerine devam edebiliyorlar.

ÖDÜLLÜ SPOR AKADEMİSİ

İsviçre’deki en başarılı spor okullarından birisi olan HIF, Pyeongchang 2018’de 2 altın madalya kazanan, profesyonel ve geleceğin Alpine Kayak, Cross-Country Kayak, Biatlon, Freestyle Kayak ve Snowboard sporcuları okul bünyesinde bulunuyor. Akademik eğitimi rekabetçi sporlarla birleştiren okul; bunu spor ve okul yaşamında başarıyı garantilemenin bir yolu olarak görüyor.

YATILI OKUL

öğrencilere 7/24 hizmet veren HIF, öğrencilere aile ortamı sağlarken her bir öğrenciyle ayrı ayrı ilgilenen, çalışmalarına yardımcı olan hafta içi ve hafta sonları heyecan verici ve geniş kapsamlı aktiviteler düzenleyen yatılı personele sahip.

YAZ OKULU PROGRAMI: 15 – 28 Temmuz 2018

Öğrenciler için uluslararası yaz okulu. 11 ila 16 yaş arası öğrenciler için gerçekten ilham verici bir ortam… Birinci sınıf dil öğrenimi, spor ve doğa aktiviteleri, mükemmel tesis ve konumu ile eşsiz bir yaz okulu programı. Öğrenme, eğlence ve macerayı birleştirmek isteyen aileler için, mükemmel bir fırsat sunan HIF Yaz Okulu başvuruları bekliyor. summercamp@hif.ch

NEDEN HIF?

Butik lise olarak, orta ve lise eğitimi veren, öğrenme motivasyonunun büyük ölçüde önemsendiği, küçük sınıflar (en çok 12 öğrenci) ve öğrencilerin hem akademik hem de sosyal açıdan mükemmel olmaları için bireysel ilgi ve özeni gösteren nitelikli bir öğretim kadrosu…

Hochalpines Institut Ftan / İsviçre

MÜFREDAT

Entegrasyon Yılı:

İngilizce ve Almanca olarak yoğun bir kurs, bir araya getirilen konular hem İngilizce hem de Almanca öğretilen matematik, coğrafya, spor, sanat ve Avrupa kültürünü içerir.

Cambridge IGCSE:

Diller ve Cambridge Global Perspektife kursu dahil olmak üzere geniş bir yelpazede bilim ve beşerî bilimler kursları.

Uluslararası Bakalorya:

Matematik, İngilizce, Fizik, Kimya, Almanca, Ekonomi, Tarih ve Coğrafya, Yaratıcılık, Etkinlik ve Servis (CAS), Bilgi Teorisi ve Genişletilmiş Denemeler.

Lise Eğitimi

Diller: Almanca ve İngilizce, üçüncü bir dil olarak İtalyanca veya Fransızca seçeneği ile. Matematik ve Fen Bilimleri: Matematik, Biyoloji, Kimya ve Fizik. Beşeri Bilimler: Tarih, Coğrafya, Ekonomiye Giriş, Hukuk Sanat: Yaratıcı Tasarım, Müzik

Ortak Ders Programları

Film yapımı, dans, etüt merkezi, sahne sanatları, müzikal-gösteri, tiyatro grubu, spor-mix, uygulamalı bilim çalışmaları.