FTI Group, Türkiye’deki otel yatırımlarına bir yenisini ekledi

Design Plus Seya Beach Hotel

Last Updated on 7 Temmuz 2018 by Yaşar Çelik

MP Hotels, yeni otel yatırımı olan Design Plus Seya Beach Hotel’i 6 Temmuz Cuma günü Alaçatı’da yapılan çok özel bir açılışla lanse etti.

Ege’nin şirin tatil beldesi Alaçatı’da özel bir konaklama deneyimi arayan gezginlere yönelik tasarım odaklı ve modern bir otel olma iddiasıyla açılan tesis, Alaçatı’nın ilgi çekici taş mimarisi, görülmeye değer yel değirmenleri, yemyeşil üzüm bağları ve nefes kesici sörf manzarasıyla misafirlerini ağırlamayı bekliyor. 190 odalı Seya Beach Hotel, MP Hotels şirketinin kısa bir süre önce hayata geçirdiği Design Plus markası altında açılan ikinci tesisi.

Eylül 2015’te FTI Grubu tarafından kurulan Meeting Point Hotels, 4 kıtada ve 9 ülkede 60 tesiste 14.000’den fazla odasıyla beş markayı bir araya getiren uluslararası çapta bir konaklama şirketidir.

MP Hotels’in çatı şirketi olan FTI Group Genel Müdürü Roula Jouny: “Tasarım odaklı gezgin kavramı, otelcilik sektöründe son yıllarda en çok büyüyen segmentlerden bir tanesi ve biz de bu özel segmente hitap edebilmek için Design Plus Hotel kategorisini yarattık.” dedi.

Design Plus otel markası ilk kez İspanya’da FITUR 2018 konferansında lanse edildi.

MP Hotels, Design Plus otel markasını ilk kez İspanya’nın FITUR 2018 konferansında lanse etti. Bu konsept ilk defa İspanya’nın Kanarya Adaları’nda DesignPlus BEX Hotel ile hayata geçirildi. Bölgenin ilk bankası olan Design Plus BEX Hotel binasında, tarihi banka özelliği, dekorasyonun pek çok art deco konseptli özelliği ile korunmuş. Bu özellikleri ile Design Plus BEX Hotel bölgedeki halkın ve turistlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bulunduğu bölgenin geleneksel özelliklerini otelin mimarisine uygulayarak misafirlerine yerel ve uluslararası lezzetleri kendilerine özgü sunumlarıyla harmanlayan Design Plus markası altındaki bütün oteller lüks restoranlara, aynı zamanda tek amacı misafirlerine yerel ve uluslararası mutfakları ve içkileri tattırmak olan özel barlara ev sahipliği yapıyor.

Sürdürülebilir marka değerini önemseyen Design Plus otelleri, içinde bulundukları şehir ya da kasabaların dokusuyla adeta bütünleşiyor. Destinasyon olarak tatillerin ayrılmaz bir parçası olmaya çalışan bu mekanlar, misafirlerin değer verdiği şeylerin ve hayat beklentilerinin vücut bulmuş hali olarak tanımlanabilir. Design Plus otellerinin bir diğer özelliği ise, doğaya duyarlı inşaat malzemelerinden, el yapımı organik yiyecek ve son moda tasarımlara ve sürekli yenilik yaparak elde edilen genel bir eşsizlik haline kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması.

Design Plus Seya Beach Hotel; Alaçatı’nın özgün dokusunu kendine özgü tarzıyla birleştiriyor.

Otelin binası Alaçatı’nın taş yapılarından ilham almış. Çoğu deniz manzaralı olan odaların bin bir tonla bezendiği tesiste Alaçatı’nın ve çevresinin doğal zenginliği ön plana çıkıyor. Seya Beach Hotel’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de mutfağı; Türk ve Akdeniz mutfaklarının eşsiz karması misafirlere farklı bir deneyim sunuyor.

Otel aynı zamanda özel plajı, yüzme havuzu, SPA merkezi ve heyecan verici barları ile ön plana çıkıyor. Otelin Seya Beach Club isimli gece kulübünde DJ performansıyla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar dans ederek eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Tesisle ilgili görüşlerini ifade eden Jouny sözlerine şöyle devam ediyor: “Seya Beach Hotel ile yapmaya çalıştığımız şey aslında bir yandan lüksü masalsı bir ortamda sunmaya çalışırken, diğer yandan tasarım odaklı misafirlerin içinde yaşadığı o ilgi çekici hızlı ve çok kültürlü gerçekliği kucaklayamayan ve birbirini taklit eden otel şirketlerinde bulabileceğiniz sıkıcı ve rutin şeylerin ötesinde bir şeyler gerçekleştirmek”

MP Hotels, gelecekte Design Plus tesislerine yenilerini eklemeyi planlıyor. Şirket, bir sonraki lokasyonla ilgili detayları yakında paylaşacağını duyurdu.

MPHotels

Eylül 2015’te FTI Grubu tarafından kurulan Meeting Point Hotels, 4 kıtada ve 9 ülkede 60 tesiste 14.000’den fazla odasıyla beş markayı bir araya getiren uluslararası çapta bir konaklama şirketidir. Şirketin portföyünde Select, Comfort, Balance, Family Star ve City alt markalarını içinde barındıran LABRANDA Hotels & Resorts markasının yanı sıra Design Plus Hotels, Kairaba Hotels & Resorts, Clubs Plus Hotels & Resorts ve Lemon & Soul Hotels markaları bulunmaktadır. Güneşin bol olduğu destinasyonlarda denize sıfır ya da denize çok yakın yerlerde konumlanan Meeting Point Hotels tesisleri, her zaman güler yüzlü hizmeti ve yerel dokunuşlara sahip eşsiz deneyimleri ile ön plana çıkmaktadır.

Meeting Point Hotels, güneş, spor ya da kültür meraklısı veya sadece yerel yemeklerin tadını çıkarmak isteyen çiftler, bekarlar, aileler ve arkadaş grupları için ideal seçimdir.