TÜROB ve TTYD’den yeni Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a tam destek

TÜROB Başkanı Timur Bayındır ve TTYD Başkanı Oya Narin.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine, sektörün içinden gelen ve turizm STK’larını iyi tanıyan ETS Tur’un sahibi Mehmet Ersoy’un getirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ve kendisine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını açıkladılar.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kabinesi’nde Kültür ve Turizm Bakanı olarak ETS Tur’un sahibi Mehmet Ersoy’un görev alması turizm sektörünün STK’ları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin milletçe birlikte başarılı bir şekilde tamamlandığını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde, ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak kadrolar artık belli oldu. Yeni kabine ile uyumlu ve daha da yüksek bir motivasyonla çalışarak kamu-özel sektör işbirliğinde hem Türkiye ekonomisinde hem de turizmde yeni bir atılım döneminin başlatılacağını umuyoruz” dedi.

TÜROB: BAKANIMIZ ERSOY İLE TURİZMDE BÜYÜK HEDEFLERE YÜRÜYECEĞİZ

“Sektörün içinden gelen meslektaşımızın, Sayın Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olmasından büyük memnuniyet duyduk. Bunu turizm sektörü için çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Sayın Bakan ülkemizin önde gelen otel, seyahat acentası ve havayolu kuruluşu sahibi olarak Sektörümüzün sorunlarını çok iyi biliyor. Turizmci yeni Bakanımız Ersoy ile büyük hedeflere yürüyeceğiz” diyen Bayındır, şunları söyledi:

“Turizm dünyasının temsilcileri olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye’den yana olduk. Belirsizlik ortamının kalkması ile ekonomide ve turizm sektöründe canlılık artacaktır. Turizm, Türkiye ekonomisinin vazgeçilmezidir. Bu dönemde yapısal reformlar hızlandırılmalı ve ekonomi ana gündem maddesi olmalıdır. Ekonominin ve dolayısıyla sektörümüzün büyümesi, gelişmesi için elimizden gelen tüm katkıyı sunacağız. Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy olmak üzere yeni kabinede görev alan tüm değerli Bakanlarımıza başarılar diliyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

TTYD: BAKANLIĞIN SAYIN ERSOY’UN TEVDİİNDEN MEMNUNİYET DUYUYORUZ

TTYD Başkanı Oya Narin de, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ülkemiz ve sektörümüzün geleceği için çok önemli icraatlar yapacağı inancıyla hayırlı olmasını dileyerek şunları ifade etti:

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesiyle birlikte yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, ilgili düzenlemelerin ve ilan edilen ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını gönülde diliyoruz.

Yeni Hükümet Sistemi ve Kabinenin, ülkemizin ve ekonomimizin hızlı değişim ve dönüşümünü yönetecek dinamizmi sağlayacağından kuşkumuz yoktur.

Bu vesileyle ekonomimizde ve turizm sektöründe ihtiyaç duyulan yapısal reformların süratle hayata geçirilmesi için her türlü katkıyı vermeye hazırız. Yeni dönemde de tüm Bakanlarımızla Türkiye Turizm Yatırımcıları olarak yakın işbirliği ve diyalog içerisinde bulunmayı gönülden arzu ediyoruz.”

Oya Narin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Mehmet Ersoy’un atanmasına ilişkin olarak da şu ifadeleri kullandı:

“10 Temmuz 2018 günü itibariyle hayata geçmiş bulunan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinin, sektörümüzü ve turizm STK’larını iyi tanıyan başarılı bir iş insanı olarak Sayın Mehmet Ersoy’a tevdiinden memnuniyet duyuyoruz.

Turizm sektörünün Türkiye ekonomisine katkısının mevcudun çok üstünde olan olağanüstü potansiyeline çıkarılabilmesi için gereken değişim ve dönüşüm yolculuğunda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızla her zaman olduğu gibi yakın işbirliği içerisinde çalışmalarımızı devam ettirmeyi amaçlıyor, Sayın Ersoy’un görevinizin sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”