Enterprise ile THY arasında global iş birliği!

ABD’li araç kiralama devi Enterprise, kendilerini Türkiye’de 5 yılda 3 kat büyütecek küresel hedefleri için THY ile yola çıktı.

95 ülkede 2 milyon araç ile araç kiralama sektörünün lideri konumunda bulunan Enterprise’in Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Önümüzdeki 5 yıllık dönemde belirlediğimiz hedefler çok büyük. Türkiye’de araç kiralama, özellikle günlük araç kiralama sektörü ciddi bir potansiyele sahip. Bu noktada THY ile yürüttüğümüz iş birliği çok önemli. Bu, Türkiye’deki en büyük iş birliği diyebiliriz” dedi.

Habertürk’ten Eren Güler’in haberine göre bu yatırımın büyük bir kısmını araç yatırımı olarak gerçekleştireceklerini ifade eden Özarslan Tangün, önümüzdeki 5 yılda Türkiye pazarına 1 milyar liralık daha ek yatırım planladıklarını şöyle aktardı:

TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK İŞ BİRLİĞİ

“Türkiye’nin dört bir yanında ofislerimizi de büyüteceğiz. Önümüzdeki 3 yılda mevcut 50 olan ofis sayısını 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Özellikle şehir içerisinde penetrasyonumuz da aynı şekilde artıracağız. Biz 2018’de yüzde 40-50’lik büyüme bekliyoruz. 2017 yılını 500 milyon TL ciro ile kapattık. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde ciromuzu da 3.5 milyar TL’ye yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu noktada THY ile yürüttüğümüz işbirliği çok önemli. Bu, Türkiye’deki en büyük iş birliği diyebiliriz.

THY ile 3 senelik münhasır bir anlaşma yaptık ve işbirliğinin 1. yılını tamamladık. Anlaşma kapsamında THY’nin bütün kanallarından Enterprise’ın 3 markası Enterprise, Alamo ve National’ın araç kiralama hizmetleri veriliyor. THY olan ilişkimiz sadece Türkiye’de değil global çapta olan bir iş birliğini kapsıyor. İş birliğimiz kapsamında THY’nin uçtuğu her yerde, bizim ofislerimizden araç kiralanabiliyor.”

“UÇAKLARIMIZI KOŞTURUYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan diğer bir isim THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Enterprise’in yarışta gösterdiği mücadeleden ve bu işi almalarından dolayı çok memnun olduklarını belirterek “Geçtiğimiz yıl başladığımız ve küresel çapta ilerlediğimiz anlaşma Türk Hava Yolları’nın menfaati açısından da yolcularımıza sunacağımız hizmet kalitesi açısından da çok önemli bir iş birliği olmuştur. Şu an iyi bir yaz sezonu geçiriyoruz. İlk yarı muhteşem geçti. Rekorları gördünüz, trafik rakamlarımızı açıkladık. Bu rakamlar bilançomuz için de ipucu veriyor. Bilet fiyatlarını artırma konusu havayollarının elinde olan bir şey değil. Bu işin en temelinde yatan şey yakıt fiyatları ve tüm maliyetlerin büyük oranda dövize endeksli olması. Yoksa havayolu şirketleri zam yapmak istemezler. Bodrum gibi talebin fazla olduğu yerlere yapabileceğimiz ne varsa yapıyoruz. Uçaklarımızı koşturuyoruz, koşturmadığımız uçağımız yok. Son olarak Bodrum-Londra direkt uçuşumuz da başladı” dedi.