İlk resmi kabulünde yıllardır birlikte çalıştığı meslektaşlarını ağırladı

Turizm Bakanı Ersoy'un Yeni Döneminde TÜRSAB İlişkileri: Beklentiler ve Olası Senaryolar
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, TÜRSAB ve TURSAV Yönetim Kurulu üyeleri yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanan Sayın Mehmet Ersoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (2018) / Turizm Bakanı Ersoy'un Yeni Döneminde TÜRSAB İlişkileri: Beklentiler ve Olası Senaryolar

Last Updated on 20 Temmuz 2018 by Yaşar Çelik

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a ilk resmi ziyaret Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) tarafından yapıldı. Mehmet Ersoy bakan olduktan sonra ilk resmi kabulünde yıllardır birlikte çalıştığı turizmci meslektaşlarını makamında ağırladı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, TÜRSAB ve TURSAV Yönetim Kurulu üyeleri yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanan Mehmet Ersoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete katılan TÜRSAB VE TURSAV yönetim kurulu üyeleri, Bakan Mehmet Ersoy’a yeni görevinde başarılar diledi. 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 15:00’da başlayan görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Bakan Mehmet Ersoy’un uzun yıllar birlikte çalıştığı turizmci meslektaşlarını makamındaki kabulü samimi bir havada geçti.

BAKAN ERSOY, TURSAV ÜYESİ OLDU

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy TURSAV üyesi oldu. Ziyaretin sonunda TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya tarafından Bakan Mehmet Ersoy’a TURSAV üyelik sertifikası takdim edildi. Bu kabulün ardından Bakan Mehmet Ersoy’un başkanlığında, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile Çin, Hindistan ve Uzak Doğu pazarında faaliyet gösteren tur operatörlerinin katıldığı bir çalışma toplantısı yapıldı. Toplantıda bu pazarlardaki turizm sektörünün yaşadığı sorunlarla ilgili öncelik sırası oluşturuldu. Çözüm önerileri üzerine karara varıldı ve çalışma stratejisi belirlendi. Sektör temsilcilerinin katılacağı çalışma toplantılarının her hafta düzenli olarak tekrarlaması kararı alındı. Yapılacak toplantılarda turizmde çözülmeyi bekleyen sorunlarla ilgili Bakan Mehmet Ersoy’a sektör raporları sunulacak, sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde çalışılacak.