Trabzon Havalimanı’ndaki pahalılık bölge turizmini vuruyor!

Taşınan yolcu sayısı bakımından Türkiye’nin 7. havalimanı konumunda bulunan Trabzon Havalimanı’nda gerçekleştirilen uçuşların yetersizliği ve bilet fiyatlarının yüksek olması bölge turizmini olumsuz yönde etkiliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın sorunu çözmesi için konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, hazırladığı soru önergeleriyle dikkatleri üzerine çekti.

karadenizgazete.com.tr’de yer alan habere göre Ahmet Kaya’nın meclise sunduğu önerge şöyle:

“Trabzon Havalimanı taşınan yolcu sayısı bakımından Türkiye’nin 7. havalimanıdır. Trabzon Havalimanı’ndan taşınan yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 8 artış göstermiştir. Havalimanını kullanmak isteyen yolcular özellikle yaz aylarında iç hat uçuşlarında bilet bulmakta çok zorlanmaktadırlar. Bilet bulunsa da fiyatları çok pahalıdır.

Bu durum Trabzon ve bölge turizmini de olumsuz yönde etkilemektedir. Trabzon Havaalanı’nı kullanan Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburtlu vatandaşlarımız ile şehrimizi ziyaret etmek isteyen turistler büyük mağduriyet yaşamaktadır.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması, Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi için bu sorunun çözümüne yönelik adımların ivedilikle atılması gerekmektedir.

Buna göre;

Trabzon Havalimanı’ndan gerçekleştirilen iç hat uçuşlarına ek sefer konulması ve bilet fiyatlarının makul seviyelere düşürülmesi için bir girişimde bulunacak mısınız?

Turizm amaçlı seyahatlerde Trabzon Havalimanı’na iç hat ve dış hat charter seferlerinin düzenlenmesi için yerel seyahat acentelerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?

‘Trabzon uçak biletleri pahalı’ diyerek charter sefer için atağa kalktılar!