CheckMyBus, 1,4 milyon avro yatırım ile gücüne güç kattı

Küresel otobüs arama motoru CheckMyBus, A Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Momondo Grubu’nun eski CEO’su Hugo Burge ve CFO’su Alan Martin tarafından kurulan yeni lider yatırımcı Marchmont Ventures, erken aşama yatırımcıları olan HOWZAT Ortakları, AngelGate ve kurucu melek yatırımcıların arasına katıldı.

Uzun mesafeli otobüsler için küresel meta arama motoru olan CheckMyBus, yeni yatırımla taşımacılık pazarının önemli bir bölümünü dönüştürmeyi amaçlarken büyümesini de hızlandırmayı hedefliyor.

2013 yılından bu yana, dünyanın her yerinden kullanıcıların küresel otobüs seyahat seçeneklerini karşılaştırmasını sağlayan bir platform olan Nürnberg merkezli CheckMyBus, diğer benzer web sitelerine göre daha fazla otobüs firması ve havaalanı servisi ile internet kullanıcılarına günde milyonlarca otobüs seferi sunuyor.

RADİKAL GELİŞMELER İÇİN YENİ BİR ÇALIŞMA ALANI

Cheapflights’a 18 yıl önce yatırımcı olarak katılan ve son 6 yılda Momondo Grubu’nda CEO görevini üstlenen Hugo Burge ve 6 yıl boyunca Momondo Grubu’nun CFO’su olarak görev yapan Alan Martin kara taşımacılığını seyahat sektöründe büyük bir fırsat ve bitmemiş bir iş olarak görüyor.

CheckMyBus’ın etkileyici bir hikayeye sahip olduğunu belirten Marchmont Ventures’ın kurucusu Hugo Burge, “CheckMyBus küçük bir ekip, etkileyici ve büyümekte olan coğrafi pazar varlığı ile otobüs pazarında çok kısa sürede küresel bir oyuncu olmayı başardı. Bu alanda fark edilmemiş pek çok potansiyel bulunuyor ve CheckMyBus ekibinin taşıdığı amaçtan oldukça memnunuz. Kara taşımacılığı ve özellikle otobüsler, dijital deneyim sayesinde yenilik ve radikal gelişmeler için yeni bir çalışma alanı konumunda bulunuyor. Daha hızlı, daha kolay ve daha iyi otobüs aramalarını yapmak aynı zamanda bu heyecan verici sektörde liderlik kazanmak için CheckMyBus ekibini desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

İDDİALI HEDEFLER

Yeni yatırımla taşımacılık pazarının önemli bir bölümünü dönüştürmeyi amaçlayan CheckMyBus, ürün ve pazarlamaya yatırım yaparak büyümesini hızlandırmayı hedefliyor. Dünya çapında en iyi seyahat tekliflerini göstermek, tüm otobüs taşımacılığı kategorilerini haritalamak ve kullanıcılar için karmaşıklıkları ortadan kaldırmak şirketin iddialı hedefleri arasında yer alıyor. Otobüs seyahatleri için rezervasyonların neredeyse yüzde 90’ının hala çevrimdışı olarak yapıldığı gerçeği göz önüne alındığında, bunları dijital çağa çevirmek, büyük bir büyüme potansiyeli ve iyileştirme fırsatı sunuyor.

CHECKMYBUS’A GÜÇLÜ DESTEK

Yeni yatırım ile ilgili görüşlerini paylaşan CheckMyBus’ın CEO’su Marc Hofmann ise “Marchmont Ventures’ı aramızda görmekten çok memnunuz. Hugo ve Alan’ın Momondo ve Cheapflight platformlarının başarı öykülerini geliştirmedeki uzmanlıkları, deneyimleri, tutkuları ve kişisel bağlılıkları CheckMyBus’ı başarı yolunda güçlü bir şekilde destekleyecektir. Kara taşımacılığının ve onun en büyük segmenti olan otobüsün, çevrimiçi seyahatlerde güçlü büyüme ve karmaşıklık kapasitesine sahip olduğuna inanıyoruz. Heyecan verici bir yolculuk bizi bekliyor. Küresel otobüs pazarını dijitalleştirmeye yardımcı olmak ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların en iyi seyahat seçeneklerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için misyonumuza inanan güçlü yatırımcıların desteği ile bu yolda devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.