284 odalı Hilton İstanbul Maslak açıldı

Hilton Istanbul Maslak

Son Güncelleme Tarihi

Hilton’un Türkiye’deki açılımı, ülkenin büyüyen turizm sektörüyle birlikte yükselen kaliteli konaklama talebini yansıtıyor. 2017 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 28 artışla 32,4 milyon yabancı turistin ziyaret ettiği Türkiye’de, 2018 yılında rekor sayıda 40 milyon turist ağırlanarak turizm kaynaklı gelirin yıl sonunda 30 milyar doları aşması bekleniyor.

Hilton’un Türkiye’de genişleyen portföyüne İstanbul’un hareketli iş ve finans merkezinde büyüleyici bir otel daha ekleniyor: Hilton Istanbul Maslak. Zarif ve şık tasarımı, büyüleyici iç mekanları ve özel sanat galerisi gibi benzersiz imkanlarıyla dikkat çeken Hilton Istanbul Maslak hem iş seyahati hem özel seyahat misafirlerine emsalsiz, birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hilton İstanbul Maslak Genel Müdürü Özkan Alkan, şu ifadelere yer verdi: “Hilton’un ünlü otelcilik yaklaşımını Türkiye’de iş hayatının, gündelik hayatın ve kültürün bir araya geldiği en işlek iş ve finans merkezlerinden birine taşırken, ziyaretçilerimize son derece kapsamlı bir deneyim sunacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Otelimiz seyahat severlerin, yöneticilerin ve tüm misafirlerimizin birbirleriyle temas kurabileceği, anlamlı birlikteliklere adım atabileceği mükemmel bir ortam sunuyor. Misafirlerimiz, şehre hakim manzarasıyla ve cam tavanıyla yıldızların altında konumlanan muhteşem etkinlik salonumuz dahil, otelimizin geniş, modern toplantı odalarından ve tüm ayrıcalıklı imkanlarından yararlanarak iş amaçlı toplantı, davet ve etkinlikler düzenleyebilecek.”

Açılacak otel Hilton’un Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 61 oteli arasına katılacak ve konaklama sektörünün amiral gemisi Hilton Hotels & Resorts markasının en yeni üyesi olacak. Atatürk Havalimanı’na 30 dakika uzaklıkta, metroya, iş merkezlerine, lüks alışveriş merkezlerine ve konser salonlarına ise yürüme mesafesinde olan otelde Deluxe Odalar, Kral Dairesi ve Süit odalar dahil 284 adet modern, ferah oda mevcut. Odaların tamamı işlevsel tasarımları ve enfes şehir manzaralarıyla dikkat çekiyor. Executive katlarda konaklayan misafirler ise Executive Lounge’da kontinental kahvaltı ve lezzetli atıştırmalıklar eşliğinde rahatça dinlenme veya çalışma ayrıcalığı elde ediyor.

İş toplantılarının, özel kutlama ve etkinliklerin kusursuz adresi Hilton Istanbul Maslak, otelin en üst katında konumlanan ve cam tavanıyla yıldızların altında unutulmaz davetlere ev sahipliği yapacak olan etkinlik salonu dahil toplam 6.600 metrekare etkinlik alanı, 850 metrekare sütunsuz balo salonu ve üç kata yayılan, her biri en son görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış, toplam 1.200 kişiyi ağırlayabilen 22 toplantı odasına sahip.