Ağustos’un tadını Gökçeada’da Sörf yaparak çıkarın!

Gökçeada'nın rüzgar sörfü yapılan sahili Kefaloz'da sizde sörf dersi alabilirsiniz.

Ağustos’un keyfini yüzerek, güneşlenerek ve dinlenerek çıkarmak isteyen tatilseverler için turizm alanında yeni yeni gelişmeye başlayan Gökçeada, en güzel rüzgar sörfü destinasyonlardan birisi.

Yaz sezonunda tüm tatil bölgelerinin hınca hınç dolu olmasına karşın Gökçeada’nın sakin ve huzurlu olması, adanın Arnavut kaldırımlı sokakları ve eski Rum evleri sizi tarihin tozlu sayfalarına ışınlanmış gibi hissettirecek. Size önerimiz ise Kefaloz gidip en azından bir saat rüzgar sörfü dersi almanızdır. Sadece deneyin. Bu bile size iyi gelecektir. Muhtemelen sörf tahtası üzerinde birkaç dakikadan uzun kalamayacaksınız ama çok keyifli bir spor olduğunu ve denizde kuşlar gibi süzülen profesyonellerin ne kadar zor bir iş yaptığını öğrenmiş olacaksınız. Önerimiz tatiliniz boyunca günde bir saat ders almaya devam edin.

Gökçeada’nın en güzel ve en uzun sahili olan Kefaloz, aynı zamanda Türkiye’nin kıyıya paralel en iyi rüzgar sörf alanıdır. Birkaç saatlik ders ile sizde denize açılabilirsiniz.

Gökçeada’da Kaleköy, Zeytinliköy, Dereköy, Tepeköy’ü gezmek için buraya 1 hafta ayırmanız yeterli. Otel fiyatları da gecelik 100 TL’den başlıyor.

Konaklama alternatifleri için: www.neredekal.com

Aynı otele daha uygun fiyata rezervasyon yapabilmek için, Neredekal.com’un Gökçeada otel alternatiflerine bakıp kıyaslamalar yapabilir, yorumları okuyup otelinize karar verebilirsiniz. (Otelin konumuna ve verdiği hizmete göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir)

Kefaloz butik tarzda konaklama alternatifi ve farklı lezzetler de sunuyor. Oldukça uzun sahilinde yürümek ve sörf yapanları izlemek bile oldukça iyi gelecektir size.