Bakan Ersoy’dan ‘Kent markaları oluşturulmalı’ önerisi

ATO Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Ankara’nın turizmde hak ettiği yere kavuşması için kendisinden destek isteyen Ankara Ticaret Odası Başkanı (ATO) Gürsel Baran’a, “Siz hazırlıklarınızı yapın, 2019’da Ankara’yı hareketlendirmek için çalışabiliriz” diyerek Ankara’nın turizm potansiyelinin yükselmesi için kent markaları oluşturmanın önemine dikkat çekti.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan ATO Başkanı Baran, Ankara’nın müze ve anıtları, kültürel ve tarihi yerleriyle önemli bir merkez olduğunu kaydederek, “Ankara’yı turizme kazandırmak için ATO olarak, elimizi taşın altına koymak istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin cari açık sorununun çözümü için turizm gelirlerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Baran, şunları söyledi:

“Ankara hızlı tren konusunda bir merkez durumunda. Sağlık tesisleri ve termal kaynaklarıyla da çok avantajlı. Konya Mevlana Müzesi, Nevşehir Kapadokya, Tuzgölü, Elmadağ Kayak Merkezi gibi çevresindeki zenginliklerle birleştirilerek turizm paketleri hazırlanabilir. Ankara’da paket programı zenginleştirecek çok önemli argümanlar var. Ankara’yı turizme kazandırmak için ATO olarak elimizi taşın altına koymak istiyoruz, bunun için sizden destek bekliyoruz. 80 milyonluk ülkenin başkenti Ankara’nın hak ettiği yere kavuşması gerektiğine inanıyoruz.”

Bakan Ersoy, Baran’ın önerisine sıcak bakarak, “Siz hazırlıklarınızı yapın, 2019’da Ankara’yı hareketlendirmek için çalışabiliriz” dedi. Ersoy, Ankara’nın turizm potansiyelinin yükselmesi için kent markaları oluşturmanın önemine işaret etti.