Mahir Yanık, Amadeus Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atandı

Amadeus Türkiye Ülke Müdürü Mahir Yanık.

Last Updated on 9 Ağustos 2018 by Turizm Günlüğü

Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümleri üreten Amadeus’un Türkiye ofisinde 5 yıldır görev yapan Mahir Yanık, Amadeus Türkiye Ülke Müdürü oldu.

Temel aramadan rezervasyon yapmaya, fiyatlandırmadan bilet kesmeye, rezervasyonları idare etmeden giriş-çıkış işlemlerini yönetmeye kadar seyahat sektörünün ilerleme halinde olmasını sağlayan teknolojiyi tedarik eden Amadeus’ta 5 yıldır farklı pozisyonlarda görev alan Mahir Yanık, Amadeus Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atandı.

Habertürk’te yer alan habere göre, 2013 yılı Ağustos ayında Operasyon Müdürü olarak müşteri destek, eğitim ve bilgi sistemleri alanlarından sorumlu olarak Amadeus Türkiye’deki görevine başlayan Yanık, 2016 Kasım itibarı ile atandığı İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda ise müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yeni çözümler üreterek, yeni iş birlikleri yaparak müşterileri için yeni gelir kaynakları yaratmak üzere çeşitli çalışmalar yaptı ve farklı projeler yönetti. Şimdi ise Amadeus Türkiye Ülke Müdürlüğü yapıyor.

Yeni görevinin Amadeus’un dünya çapındaki organizasyonel gelişiminin bir parçası olduğunu belirten Yanık, “Organizasyonel gelişimimiz, her bir müşteri grubuna özel çözüm ve hizmetin sunumunda hız ve çeviklik kazanmamızı sağlayacak. Her müşteri grubu için o gruba özel yapılandırdığımız satış ve uygulama ekipleri, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik portföyümüzdeki ürün ve hizmetleri kısa sürede devreye alarak etkin çözüm sağlayacaklar. Yeni çalışma sistemimiz, var olan çözümlerin uygulanmasının ötesinde gerektiğinde müşteri grubunun ihtiyaçları çerçevesinde yeni çözümlerin de hızla geliştirilmesini mümkün kılıyor. Amadeus’un yüksek teknolojiye dayalı inovatif öncü çözümleri ve kaliteli hizmet anlayışı, müşterilerimize sunmaya devam edeceğimiz en önemli değerler arasında yer alıyor” diye konuştu.