İstanbul Turizm Derneği’nden ‘Türkiye Festivali’ne destek

Bu yıl Rusya’nın başkenti Moskova’da ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Festivali yarın başlıyor. Rus turistlerin ülkemize olan ilgisinin artırılması hedeflenen festivale İstanbul Turizm Derneği (İSTTA)’den büyük destek geldi.

10-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan festival ile ilgili konuşan İSTTA Başkanı Halil Korkmaz, Türkiye’nin dünya çapında tanınan marka şehri olan İstanbul’a gelen yabancı turist sayısını artırmak için yurt dışı festivalleri de dahil tüm faaliyetlere desteklerinin süreceğini vurguladı.

İSTTA Başkanı Halil Korkmaz

Korkmaz konuşmasının devamında “Dernek olarak İstanbul’un, dünyada seyahat etmek için tercih edilen şehirler arasında ilk sırada yerini alabilmesi için her zaman üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” diyerek yurt dışı tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında, bu tip festivallerin Türkiye’ye ilgiyi artırmak açısından çok büyük bir öneminin olduğunu söyledi.

TÜRKİYE FESTİVALİ’NE İSTANBUL’DAN KATILAN TEK STK OLACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile düzenlenen Türkiye Festivali ile Rus turistlerin ülkemize olan ilgisinin artırılmasını hedefliyor. Festivalin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy tarafından yapılacak. Türkiye Festivali’ne İstanbul’dan katılım sağlayacak tek sivil toplum örgütü olan İSTTA’yı, Başkan Yardımcısı Yalçın Aydın temsil edecek.

10 ÇİFTE İSTANBUL TATİLİ HEDİYE EDİLECEK

Rekor katılım beklenen Türkiye Festivali’nde, 3 gün boyunca düzenlenecek çeşitli etkinliklerle, Ruslara Türkiye’nin güzellikleri tanıtılacak. Daha çok Akdeniz kıyı şeridinde tatil yapmayı tercih eden Ruslara, İstanbul’u tanıtmak üzere festivale katılan İSTTA, 10 çifte çekilişle İstanbul tatili hediye edecek.

Bakan Ersoy, turizmcileri ‘Türkiye Festivali’nde yalnız bırakmayacak!