TÜRSAB: Türkiye’ye şu anda bir operasyon yapılıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya.

Last Updated on 13 Ağustos 2018 by Yaşar Çelik

Türkiye Seyahat Acenteları Birliği Başkanı (TÜRSAB) Firuz Bağlıkaya, Türkiye piyasalarında yaşanan çalkantıları ‘operasyon’ olarak değerlendirdi. Bağlıkaya, “Böyle durumlarda siyasilerin yüklerini millet alır” ifadesini kullanırken TÜRSAB’ın web sitesinden de bir duyuru yapılarak; “Türkiye halkıyla ve hakkıyla yürümeye yükselmeye devam edecektir” denildi.

Anadolu Ajansı Finans Masası’na konuk olan Firuz Bağlıkaya ayrıca, “Kur artışları, herhangi bir ekonomik temeli olmayan siyasi nedenli” dedi. T24 internet sitesinde yer alan habere göre Bağlıkaya, ayrıca turizm sezonunda geçen seneye göre yüzde 30 artış olduğunu belirtirken “32 milyar dolar döviz girdisi bekliyoruz. 40 milyon turist hedefini 2017’den beri telaffuz ediyoruz, negatif bir şey olmazsa 40 milyon turist hedefi yakalanacaktır” diye konuştu.

Cari açığın finansmanına en büyük katkıyı veren sektörlerden birisinin turizm olduğunu ifade eden Bağlıkaya, “Bu yıl turizmin katkısı yüzde 50 olacaktır” diye konuştu.

Bağlıkaya’nın ifadelerinden satırbaşları şöyle:

– Çinli turist atışı yüzde 97, seneye 500 bin Çinli turist bekliyoruz.

– Biz “100 milyon turist 100 milyar dolar gelir” hedefini ortaya koymalıyız.

– Türkiye’nin gastronomi haritasını çıkarıyoruz.

– Yeni bakanımızla sebep konuşmamıza gerek kalmıyor direkt sonuç odaklı çalışıyoruz.

– Türk ekonomisinin bünyesi sağlamdır. Kimse spekülatif haber ve hareketlere itibar etmesin. Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır.

TÜRSAB’ın web sitesinden ve sosyal medya hesabından yapılan açıklama ise şöyle:

“Türkiye halkıyla ve hakkıyla yürümeye yükselmeye devam edecektir. Gün, seferberlik günüdür. Gün, yüreğini ortaya koyma günüdür. Gün “varım” deme günüdür. Ekmeğini, suyunu, sahip olduğu herşeyi bu topraklara ve bu millete borçlu olanların “buradayım” deme günüdür. İstiklal ve istikbal günüdür. VARIZ, BURADAYIZ, HAZIRIZ.”