Travelshop Turkey, Hindistan’da 8. kez B2B Workshop düzenleyecek

Travelshop Turkey, Hindistan pazarında yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çekiyor.

Hızlı gelişen Hindistan pazarında 7-14 Ekim 2018 tarihleri arasında, 6 ayrı şehirde, 8. kez B2B Workshop düzenleyecek olan Travelshop Turkey, 2 bin Hintli tur operatörüne Türkiye destinasyonunu anlatacak.

Hindistan’daki düğün ve incentive guruplarını Türkiye’ye çekerek 2020 yılında 1 milyon Hintli turisti Türkiye’ye getirmeyi hedeflediklerini belirten Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, bu bağlamda; son 8 yıldır, her yıl, düzenli bir şekilde Hindistan’ın değişik şehirlerinde B2B Workshop organizasyonları yaptıklarını söyledi. En son katılmış oldukları Hindistan’daki workshop etkinliklerinde sivil toplum kuruluşları dâhil olmak üzere 20’ye yakın firmayla hem Türkiye sunumu hem de bireysel firma tanıtımlarını gerçekleştirdiklerini kaydeden Kalender, 7-14 Ekim 2018 tarihleri arasındaki B2B WorkShop etkinliklerine Yeni Delhi Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, TÜRSAB, İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) ve Türk Hava Yolları’nın (THY) destek verdiğini ifade etti.

Travelshop Turkey, 7- 14 Ekim tarihleri arasında Hindistan’ın 6 ayrı şehrinde B2B WorkShop etkinliği yapacak.

HİNDİSTAN BÜYÜK BİR PAZAR!

Dünyanın 2. büyük nüfusuna sahip olup ülkesi ve 5 büyük ekonomisinden biri olan Hindistan’ın her yıl 28 milyon turisti yurt dışına gönderen büyük bir pazar olduğuna dikkat çeken Kalender, şunları söyledi:

“Hindistan’dan ülkemize gelen turist sayısı maalesef 190 bin civarında. Ülkemizdeki turizm firmaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edersek 2019’da 500 bin, 2020 yılında da 1 milyon turisti getirebiliriz. Hint pazarı aslında sanıldığı gibi çok pazarlık yapan ve düşük bütçeli bir pazar değildir. Bizler gibi çok duygusal olup ikili ilişkilere çok önem veren Hintliler, iyi tanıdığı kişi veya firmadan fiyat farkı olsa dahi kolay kolay vazgeçmemektedir. Ülkemize gelen Hintlilerin ortalama harcama bütçesi 1000 dolar civarındadır. Hindistan’dan gelen turistlerin çoğunluğu iş adamı vasfıyla ticareti iyi bildiklerinden gerek tur satın alırken ve gerekse alışverişlerde ciddi pazarlık yapmaktadır. Fakat çok beğendiği bir ürünün fiyatı yüksek olsa dahi alabilecek bütçelere sahiptirler. Önemli olan Hint pazarını anlayarak müşterinin beklentilerini bilmektir. Hindistan pazarı diğer pazarlara göre daha fazla ‘kişisel dokunuş’ ve sıcakkanlılık isteyen bir pazardır.

“HİNDİSTAN, TÜRKİYE İÇİN İYİ BİR FIRSAT OLABİLİR”

7-14 Ekim tarihleri arasında yapacak olduğumuz B2B Workshop etkinliğini, ülkemiz adına iyi bir fırsata dönüştüreceğimize inancımız tamdır. Türkiye, Hindistan için halen yeni bir pazar vehalen daha iyi tanıtılması gereken yeni bir destinasyondur. Hindistan’dan Türkiye’ye gelmek isteyen halen yüz binlerce turist var. Türk Hava Yolları’nın ekstra slot ve 7 ayrı şehre sefer koymasıyla ve devletimizin vize kolaylığı sağlamasıyla birlikte, 2 yıl içerisinde hedeflenen ‘1 milyon turist’ rakamına ulaşılacaktır.

Travelshop Turkey, 2 bin Hintli tur operatörüne Türkiye destinasyonunu tanıtacak.

“DÜĞÜN, M.I.C.E. VE EVENT ETKİNLİKLERİNİ TÜRKİYE’YE ÇEKEBİLİRİZ”

Hindistan’da düğün gelenekleri artarak devam etmektedir. Dünyanın birçok ülkesine düğün törenlerini yapmak için gidiyorlar. Ülkemizdeyse ciddi bütçeli olarak yapılan düğün organizasyonları 15’i geçmiyor. Sadece Avrupa genelinde 500’e yakın ciddi bütçeli Hint düğün törenleri yapılmaktadır. İrili ufaklı birçok M.I.C.E ve Özel Eventleri gerçekleştirilmektedir. Yine ülkemizde gerçekleşen M.I.C.E ve Özel Event sayısı 100 civarında kalmaktadır. Oysaki sadece Asya-Pasifik için, yalnızca ‘1’ Hint firması 100 etkinlik düzenliyor. Ülke olarak neredeyse bu pastanın yüzde 1’ini dahi alamamaktayız. İyi bir tanıtımla daha iyi seviyeye geleceğimize inanıyoruz.

“3 BİN 500 HİNTLİ M.I.C.E GURUBUNU ÜLKEMİZE GETİRDİK”

11-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında, Hindistan’dan 3500 kişilik M.I.C.E gurubunu ülkemize getirip İstanbul’un 10 ayrı seçkin otelinde konaklamalarını sağladık. Hindistan’da buna benzer birçok potansiyel turistik gurup mevcuttur.

BOLLYWOOD-HİNT SİNEMASI VE MÜZİK KLİPLERİ

Günümüzde Hollywood filmlerinden sonra en çok izleyiciye sahip yapımlar Bollywood’dan çıkmaktadır. Son dönemlerde, Hindistan’dan film ve müzik klibi çekimleri için Türkiye’ye gelinmektedir. Biz de, firma olarak, en son 4 haftalık bir Hint filmi çekimini gerçekleştirdik. Hint asıllı OM-sinema filminin 1/4’lük kısmı İstanbul, Sapanca, Bolu-Gölcük, Tuz Gölü, Kapadokya, Eğridir Gölü, Pamukkale ve İzmir’de bizim katkı ve organizasyonlarımız dâhilinde çekilmiştir. Ülkemize buna benzer birçok talep gelmektedir.

“YILDA 12 AY BOYUNCA TURİST GÖNDEREN TEK ÜLKE!”

Hindistan, çok değişik kategorilerde, dünyanın değişik ülkelerine 30 milyon turist göndermektedir. Bu turistler özellikle, M.I.C.E, kültür turları, düğün, golf, doğum günü partileri, balayı turları, cruise turları ve alışveriş için 12 ay boyunca seyahate çıkmaktadır. Özellikle kış sezonumuzdaki boşluğu Hint pazarıyla değerlendirebiliriz.

“YATIRIMLARINIZI KISA VADEDE GERİ ALABİLECEĞİNİZ TEK PAZAR”

Belki de dünyada yapmış olduğunuz tanıtım yatırımını en kısa sürede hatta anlık olarak geri alabileceğiniz yegâne pazardır. Dünyada birçok tanıtım organizasyonları ve Workshoplar düzenlenmektedir. Hiçbir fuar veya Workshop, Hindistan’daki kadar kısa sürede geri dönüşüm sağlamaz! Hem kısa hem de uzun vadede, Hindistan pazarından pay almak isteyenler için Hindistan gerçekten büyük bir fırsattır. Bu pazardan faydalanmak isteyen firmalara mutlaka buradaki Turizm etkinliklerine katılmalarını öneriyoruz.

Tüm turizm firma ve STK’ları Hindistan’daki B2B Workshop’a davetli.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DAVET

Etkinliğimize tüm turizm sivil toplum kuruluşları davetlidir. Türkiye’deki tüm turizm STK’ları etkinliğimize bir temsilci gönderebilir ve etkinlik kapsamında yer alabilirler. Firma olarak, kendilerine yardımcı olmaktan onur ve mutluluk duyarız.

WORKSHOP SİSTEMİMİZ

Hindistan’da yapacağımız workshop için B2B görüşme sistemimiz hazırdır. Özel yazılımımız olan sistem sayesinde Hindistanlı tur operatörleri ile Türkiye’den gelecek katılımcılar kendi firmalarını sistemimize kaydedip logolarını, videolarını, broşürlerini, poster ve sunumlarını yükleyebilirler. Sistemimizdeki 50 ayrı kategoride bulunan filtreleme sayesinde, kendisinin hitap edeceği profildeki firmayla ön randevu alıp, ön yazışma yapabilir, randevusu dolsa dahi özel yazışma yöntemiyle workshop etkinliğimizde B2B görüşmeleri sağlayabilirler.

“KATILIM YAPMAK İSTEYEN MESLEKTAŞLARIMIZIN HEPSİ DAVETLİDİR”

Türkiye’deki tüm turizm firmaları etkinliğimize katılabilir. Firma tanıtımı yapıp direkt olarak Hint firmalarıyla fiyat alışverişinde bulunabilir, sözleşme imzalayabilirler. Detaylı bilgi isteyen firmalar ofisimizin turkey@workshoptravelshop.com e-posta adresine e-mail atarak daha geniş bilgi talep edebilirler. Bugüne kadar yapmış olduğumuz B2B WorkShop çalışmalarımızı aşağıdaki linkten sunum olarak göre bilirsiniz: www.workshoptravelshop.com/hindistan-sunum”.