Adana’nın ‘acısı’ Bodrum’da çıkacak!

Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Bodrum.

Birbirinden yetenekli Adanalı şeflerin hünerlerini sergileyeceği ‘Adana Lezzet Günleri’ etkinliği 29-31 Ağustos tarihleri arasında Hapimag Sea Garden Bodrum’da başlıyor.

Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Bodrum, misafirlerine yaşattığı unutulmaz tatil deneyiminin yanı sıra yöresel lezzetleri kapsayan etkinlikleri ile de büyük ilgi görüyor. Yalıçiftlik’te, 191 dönüm arazi üzerine kurulu Hapimag Sea Garden Bodrum, 29-31 Ağustos tarihleri arasında ‘Adana Lezzet Günleri’ ile yörenin en önemli aşçılarını, kendi şef ekibiyle bir araya getiriyor.

Yemeklerde kullanılacak malzemelerin Adana’dan getirileceği lezzet günleri kapsamında bu yöreye özgü kebapların yanı sıra lahmacun, analı kızlı, mumbar, kırkkat, sarı burma ve kaynar gibi yerel lezzetler de damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak.

Acı ile tatlı aynı sofrada

Adana’nın en ünlü lezzet duraklarından Onbaşılar Restaurant’ın yanı sıra Kınalı Eller Kadın Hareketi’nden aşçılar da tüm hünerlerini Hapimag Sea Garden misafirleri için sergileyecek. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın desteği ile düzenlenecek etkinlikte, yöresel lezzetler modern sofralarda sunulacak. Lezzet kadar sunuma da önem verilerek hazırlanan sofralarda eşsiz et yemekleri, kebaplar ve tatlılar görücüye çıkacak. ‘Adana Lezzet Günleri’ ile Türkiye en önemli şehirlerinden biri de tanıtılmış olacak.