Hotels.com, gezginlerin otellerden beklentilerini araştırdı

Hotels.com'un özel deniz kızı egzersizleri** Eylül ayında İspanya, Japonya ve Meksika'da başlıyor.

Last Updated on 28 Ağustos 2018 by Yaşar Çelik

Kadınların da erkeklerin de yüzde 55’i deniz kızlarının ve erkeklerinin var olduğuna inanıyor ve her üç kadından biri de deniz kızı olmayı istiyor. Hotels.com®, deniz kızlarına duyulan ilgiyi taçlandırmak adına Eylül ayında İspanya, Meksika ve Japonya’da sınırlı sayıda deniz kızı egzersiz seansı organize ediyor.

Hotels.com’un yaptırdığı araştırmaya göre, ‘fantastik bir varlık olsaydınız tercihiniz ne oldurdu’ sorusunun yöneltildiği kişilerin arasında, deniz kızı olmak isteyenlerin oranı (Yüzde 23), boynuzlu at olmak isteyenlerden (Yüzde 4) yaklaşık 6 kat daha fazla. Katılımcıların üçte birinden fazlası (Yüzde 37) deniz kızlarının var olduğuna inanıyor; yüzde 9’u ise daha önce bir deniz kızı gördüğünü söylüyor. Kadınların da erkeklerinde yüzde 55’i deniz kızlarının ve erkeklerinin var olduğuna inanıyor ve her üç kadından biri de deniz kızı olmayı istiyor. Hotels.com Eylül ayında İspanya, Meksika ve Japonya’da sınırlı sayıda deniz kızı egzersiz seansı organize ediyor.

Bu alışılmışın dışındaki egzersizler, sınırlı sayıda olacak şekilde Eylül ayında belirli Hotels.com otellerinde yapılacak. Bu özel egzersizler aynı zamanda dörtte üçünden fazlası (Yüzde 79) benzersiz etkinlikler sunan tatil yerleri arayanlar için ilginç de bir alternatif olacak. Deniz kızı dersleri, içinizdeki Ariel’i dışarı çıkartmanız için birebir bir fırsat! Küçük Deniz Kızı filminden olan Ariel (33), Karayip Korsanları filmlerindeki deniz kızlarını (Yüzde 25) ve Splash filminden Madison’ı (Yüzde 26) geçerek popüler kültürde en sevilen deniz kızı sayılıyor.

Hotels.com’un aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 29 ülkede yaptığı en son anket ve araştırmasına göre, farklı deneyim ve eğlence meraklısı gezginler konakladıkları yerlerin kendilerine standardın ötesinde bir şeyler sunmasını istiyor; Araştırmaya göre yüzde 44’ü otellerinde, sıcak yoga (Yüzde 26), bar egzersizleri (Yüzde 35), şişme engelli parkur (Yüzde 17) ve HIIT (Yüzde 26) yerine, deniz kızı egzersizlerini denemeyi tercih ediyor. İnsanların deniz kızı olma isteği o kadar fazla ki, tatilcilerin dörtte üçünden fazlası (Yüzde 79) sırf yüzgeçli egzersiz seanslarına katılabilmek için bir otelde yer ayırtacağını söylüyor.

Okyanus canlıları ve denizciler, Hotels.com’a yüzüp otellerini ve sıradaki su altı maceralarını hemen seçebilirler.

Derslerde profesyonel bir deniz kızı (evet, gerçekten profesyonel bir deniz kızı!) konuklara kendi kuyruklarını veriyor ve onların özel ve zorlayıcı egzersizler ile dönerek, yüzerek ve yuvarlanarak su altı dünyasına dalmasını sağlıyor. Daha da önemlisi, bu dersler Instagram’da paylaşmak içinse birebir.

Hotels.com markası Başkanı Johan Svanstrom konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Tatile çıkanlar artık sadece kendilerine sunulan sonsuzluk havuzu ve büyük yataklar ile tatmin olmuyorlar. Kendilerini verebilecekleri ve sosyal medyada da paylaşabilecekleri farklı deneyimlerin arayışı içindeler. Biz de onların unutulmaz tatil anıları istediklerini biliyoruz. Deniz kızı dersleri de işte tam da bunun için yapılıyor. Bir düşünün; hayatınız boyunca kaç kez deniz kızı Ariel gibi yüzme fırsatına sahip olacaksınız ki? Eğlence ve farklılık peşinde koşan tatilcilere bu özel dersleri sunmak ve başka hiçbir yerde bulamayacakları bu fırsatı kendilerine tanımaktan dolayı çok heyecanlıyız. #Denizkızısporu ”

Deniz Kızı egzersizleri oteller tarafından gerçekleştirilecektir. Yetişkinler için olan bu egzersizlere katılım, geliş sırası ile sağlanıp, yüzme öğretmenleri ve cankurtaranla gözetiminde gerçekleştirilecektir.

Farklı deneyim meraklısı tatilciler, Kuzey Denizlerinin altın yüzgeçli Instagram deniz erkeği Merman Chris’in rol aldığı bu heyecanlı Hotels.com videosunda derslerin bir ön izlemesini görebilirler. Hotels.com’un benzersiz bir deneyim sunan egzersiz programıyla ilgili olarak deniz erkeği Chris’in yorumları ise şöyle: “Hotels.com için bu videoda yer almak ve deniz altının sırlarını dünyayla paylaşmak açıkçası bir rüya gibiydi. Deniz erkeği olmak harika olsa da sanıldığı gibi kolay da değil. Çünkü hem suya karşı yüzebilmek ve derinlere dalabilmek için formumuzu korumaya dikkat etmeliyiz, hem de her an bir kayalık üzerinde mükemmel görünebilmeliyiz. Bu nedenle kuyruk kaslarımı her gün çalıştırıyorum. Değişik trend ve yenilikler peşinde olan tatil meraklılarına kuyruklarını takıp bize katılmaları için böyle bir fırsat tanıması ise beni dünyadaki en mutlu balık yapıyor.”

Deniz kızları bu sene kendilerini farklı birçok alanda da yeniden gündeme taşıdı. Siren dizisi bu senenin başarılı yapımları arasındaki yerini alırken; ünlü şarkıcı Nicki Minaj bir deniz kızı olarak sahillerde yüzdü ve ‘Küçük Deniz Kızı’ filmi yeniden yorumlandı. Dünyayı kasıp kavuran deniz kızı çılgınlığı ise sadece onlardan biri olmayı istemekle bitmiyor. Tatilcilerin üçte biri (Yüzde 31) deniz kızı görebileceklerine inandıkları bir yere seyahat edeceğini, beşte biri ise (Yüzde 19) insanlar yerine deniz insanlarıyla çıkmayı tercih edeceğini söylüyor. Görünen o ki Tinder profilinizi güncellemenin vakti geldi de geçiyor.