Etkinliklerin deneyimli ismi Efe Çakar’dan yeni bir marka: Nova Events

Nova Events Kurucu Ortağı Efe Çakar.

Last Updated on 11 Eylül 2018 by Göksal Serdar

Kurumsal etkinlik alanındaki 23 yıllık deneyimini yepyeni bir markayla buluşturmak için hazırlıklarını tamamlayan Efe Çakar, Nova Events’i kurdu.

Tasarım, teknoloji ve iletişimde benzersiz olanı gerçekleştirme hedefiyle sektöre merhaba diyen Nova Events, yurt içi ve yurt dışını kapsayan kurumsal toplantı, kongreler, ürün lansmanları, teşvik gezileri (incentive) ve özel etkinlikler ile prodüksiyon alanlarında hizmet verecek.

Nova Events, son yıllarda etkinlik sektörünün ritmini belirleyen ve kurumsal markaların güvenilir iş ortağı olan 15 kişilik deneyimli ve yaratıcı bir ekiple yola çıktı. Efe Çakar ve Mehmet Ali Kun ortaklığıyla kurulan Nova Events, her bir etkinlik deneyimini uçtan uca tasarlarken sınırsızlık fikrinden ilham alan ekibiyle müşterileri için unutulmaz anlar yaratmayı hedefliyor.

ULUSLARARASI MARKALARIN ETKİNLİKLERİ YÖNETTİ

Kendi sınırlarını zorlayarak sürekli gelişim anlayışıyla hareket eden Çakar, iş hayatı boyunca farklı kurumsal kimlikler altında; Coca-Cola, Turkcell, Demirdöküm, Shell, Mercedes, HDI Sigorta, Mey İçki, Bayer, Axa Sigorta, Nutricia ve Samsung gibi uluslararası firmalarla önemli iş birliklerine imza attı. Özellikle Coca-Cola için düzenlenen ve toplam bin 250 kişinin katılığı iş ortakları projesi prodüksiyon ve içerik olarak sektörde ses getiren işlerden biri oldu. Demirdöküm için Volkswagen Arena’da bayii toplantısı ve HDI Sigorta’nın her yıl yapılan acenteler toplantısı gibi büyük etkinlikleri yöneten Çakar, deneyimsel ve bütçesel olarak yüksek ölçekli bir iş olan Shell’in Arjantin- Brezilya Projesi’nin etkinlik yönetimini üstlendi. Çakar, ayrıca Turkcell için geçtiğimiz yıllarda birçok büyük projenin etkinlik yönetimini başarıyla gerçekleştirdi.

Efe Çakar Özgeçmiş

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi ve Henry College London Otel Yönetimi (Hotel Management) bölümünden mezun oldu. Profesyonel iş hayatına 1995 yılında Duru Turizm’de başladı. 1995-1998 yılları arasında outgoing operation executive, (yurtdışı operasyon yöneticisi) Ardından 1998-1999 yılları arasında İrem Tur’da Outgoing Asst. Manager (Yurtdışı Müdür Yardımcısı) olarak görev yaptı. 1999-2004 yılları arasında Moss Travel’da Managing Partner (yönetici ortak) unvanıyla ilk şirketini kurdu. Bu sayede Oral B, Gillette ve Duracell gibi markalarla ilk etkinlik ve teşvik (incentive) gezilerini gerçekleştirdi. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı uluslararası müşterileri ile tanışması da bu süreçte oldu. 2004-2006 yılları arasında ise Domina Hotels & Resorts İstanbul Liasons Office Sales and Marketing Manager (Satış ve Pazarlama Müdürü) olarak kariyerine devam etti. 2006 yılında Pronto Tour’da MICE departmanını kurarak, sektörde örnek olarak kabul edilen seyahatler ve toplantı içerikleri oluşturmaya başladı. 2014 yılına kadar departman olarak devam eden yapıyı ProntoMICE ismiyle markalaştırıp, Co- Founder (Kurucu Ortak) olarak şirketin başına geçti. Ağustos 2018’de Nova Events’i kurdu. İyi derecede İngilizce biliyor.