İşte THY’nin sır gibi sakladığı yeni üniformaları!

Last Updated on 12 Eylül 2018 by Turizm Günlüğü

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Türk Hava Yolları, resmi Twitter hesabı üzerinden kabin memurlarının yeni dönemde giyeceği üniformaları paylaştı.

İtalyan modacı Ettore Bilotta tarafından tasarlanan formalarda antrasit ve kırmızı renkler tercih edildi.

Hürriyet yazarı Uğur Cebeci’nin “Hürriyet, sır gibi saklanan yeni üniformalara ulaştı… İşte THY’nin yeni yüzü” başlıklı yazısında üniformalara ilişkin şunlar yer aldı:

“İlk uçuşta uçak tipi Boeing 777, diğerinde ise Airbus 330 seçildi. Şapkadan etekliğe, pantolondan ayakkabıya rahatlık, estetik, yolcu görüşü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirildi. Tek kare fotoğraf sızmaması sağlandı.

Şirketin bayrak kırmızısı ana rengine katılan antrasitten griye kadar her rengin uzlaşması dikkatlice izlendi. Kabin memuru kadınlar ve erkekler arasında geniş bir araştırma yapıldı, fikirler değerlendirildi. ‘Flow’ (akış) tasarımının Türk kültürüne ilişkin alt yapısı oluşturuldu. Tüm uçaklarda yeni kabin renginin yansıtılması için uçak içi özel kitler hazırlandı. Amenity kitler, battaniye, uyku seti, hepsi bir bütünlük içinde oluşturuldu. Erkek kabin memurları, yani steward’ların smokin yakaları, çok iyi tasarlanmış ayakkabıları, uçan şeflerin (flying chef) kıyafetleri hepsi bir uyum içinde yolcunun huzuruna çıktı. İlk değerlendirmeler de 10 üzerinden 10 aldı.”