Ünlü ressam Valentin Chirvase’in ‘İstanbul aşkı’ Trump Art Gallery’de

Trump Art Gallery bu kez, eserleri dünyadaki önemli koleksiyoncu ve sanatseverin envanterine giren dünyaca ünlü Romen ressam Valentin Chirvase’in eserleri için kapılarını açıyor.

Yerli ve yabancı sanatçılara ve sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya devam eden Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, Türkiye’ye geldikten sonra İstanbul’a hayran kalan ve kendini İstanbul’un güzelliklerini resmetmeye odaklamış Chirvase’nin İstanbul’un farklı ışıklarında ve mevsim dönemlerinde çizdiği çalışmalarını sanatseverlerle buluşturacak.

İlk kez 2005 yılında Türkiye’ye gelen ve iki yıl boyunca İstanbul’un güzelliklerini resmeden Chirvase; Ayasofya, Kız Kulesi, Ortaköy ve Boğaziçi gibi İstanbul’un önemli noktalarının yanı sıra başta Ayvazovski olmak üzere önde gelen Rus ressamların çok önemli tablolarını yeniden yorumladığı çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Küratörlüğünü Bülent Aydın’ın üstlendiği “İstanbul’dan Güzellikler Ustalardan Yansımalar”, 30 Eylül tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.