NG Afyon’dan şirket çalışanlarına özel sağlıklı yaşam programı

Wellness turizminde sektörde fark yaratan NG Afyon, yoğun çalışan insanlar için sunduğu ‘Corporate Wellness Sağlıklı Yaşam Programı’ ile çalışma hayatınızı daha keyifli hale getiriyor.

1950’li yıllarda Amerika’da keşfedilen, oradan da tüm dünyaya yayılan Corporate Wellness uygulamaları, öncelikli olarak şirket çalışanlarının sağlığına odaklanıyor.

Son yıllarda gözle görülür derecede artış gösteren şirket çalışanlarının stres oranlarını azaltmak ve çalışanların farkındalıklarını, yaratıcılıklarını, en önemlisi verimliliklerini arttırmak için ortaya çıkmış.

Corporate Wellness; şirket yöneticileri ya da çalışanlarının daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilmesi ve bunu yaşam tarzı haline dönüştürebilmeleri için geliştirilen; wellness uygulamaları, spor etkinlikleri, termal aktiviteler ve sağlıklı beslenme programlarından oluşan bir “Sağlıklı Yaşam Programı”. Henüz ülkemizde yaygınlaşmasa da dünyanın pek çok yerinde, çalışan sağlığına yüksek önem veren şirketler tarafından yıllardır uygulanıyor.

Spa ve Wellness hizmetleriyle dünyadaki pek çok saygın ödülün sahibi olan NG Afyon ‘Corporate Wellness’ programıyla, şirket çalışanlarına sağlıklı yaşam konusunda rehberlik yaparken, çalışma motivasyonlarında da artış sağlıyor.

Uzman doktor, diyetisyen, spa ve spor uzmanları tarafından kişiye özel olarak hazırlanan programla, kişinin sağlık haritası çıkarıldıktan sonra kişiye özel beslenme ve egzersiz programı uygulanıyor. Bu programdan faydalanan kişiler otelden ayrıldıktan sonra da uzmanlar tarafından takip ediliyor.

Corporate Wellness’in şirketlere faydası: Çalışanların iş hayatında motivasyonları ve verimleri artarken, yaratıcılık ve doğru karar verebilme yetenekleri gelişiyor.

Corporate Wellness Programının Kapsamı:

Corporate Wellness, kişinin sağlık risklerini azaltıp hayat kalitesini yükseltmeyi destekleyen, kişisel verimliliklerini arttıran hizmetlerin sunulduğu sağlıklı yaşamla tanışma ve alışma programıdır.

Program başlamadan önce, kişiye özel sağlıklı yaşam programının belirlenebilmesi için programa katılacak tüm katılımcıların beslenme ve yaşam öyküleri dinlendikten sonra, belirli kan testleri, metabolizma ve postur analizi yapılarak kişi programa hazır hale getirilir.

Corporate Wellness programı, katılımcıları sağlık konusunda bilinçlendirmek, sürdürülebilir sağlıklı yaşam tarzları için teşvik etmek, fiziksel olarak yeterince aktif olmayan katılımcılara aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları aşılamak ve zihinsel sağlığın korunması gibi amaçlara da hizmet ediyor.