Tailwind Havayolları Türkiye hedefini yükseltti

Last Updated on 23 Ekim 2018 by Turizm Günlüğü

Bu yıl toplamda 320 bin turisti Türkiye’ye getirmeye hazırlanan Tailwind Havayolları, 2019 yılında taşıdığı yolcu sayısını bir önceki yıla göre en az yüzde 25 artırmayı hedefliyor.

Turizm anlayışımızda bir yenilenme olmadığı sürece ülkemize gelen turist sayısında ya da ekonomimize katkılarında bir değişim göremeyeceğimizi ifade eden Mehmet Bostan, “Ülkemize gelen turistin ekonomimize katkı sağlaması gerekiyor ve bunu ancak kendimizi üst gelir seviye turist ağırlamak için geliştirirsek gerçekleştirebiliriz” dedi.

kokpit.aero’da yer alan habere göre 2018 yılının ilk dokuz ayında bin 635 uçuş gerçekleştiren Tailwind Havayolları, 2019 yılında Avrupalı turistin daha çok gelmesini ve taşıdığı yolcu sayısını bir önceki yıla göre en az yüzde 25 artırmayı hedefliyor.

Şirketin uzun ve orta vadeli hedefleri hakkında konuşan Tailwind Havayolları Genel Müdürü Mehmet Bostan, şu açıklamalarda bulundu:

“Önceliğimiz birçok açıdan sıkıntılı günler yaşayan ülkemizin ekonomisine ve turizmine katkı sağlamak. Bunun için Avrupa’nın pek çok yerinden Türkiye’ye uçuşlarımız devam ediyor. Özellikle Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa ağırlıklı olarak uçuş yaptığımız ülkeler. Bununla birlikte Mayıs 2018 itibarıyla Ürdün’den de uçuşlarımızı başlattık. Uzun vadeli planımızda agresif büyümenin aksine temkinli ve planlı şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Filomuzu gençleştirerek özellikle kış sezonunda farklı coğrafyalarda var olmak istiyoruz.

Turistlerin en çok tercih ettiği ülke ve şehirlere bakıldığında tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıkarıldığını görüyoruz. Türkiye’de ise tesislere turist getirme tercihinden dolayı gelir seviyesi düşük turistler hedefleniyor. Ülkemize gelen turistin ekonomimize katkı sağlaması gerekiyor ve bunu ancak kendimizi üst gelir seviye turist ağırlamak için geliştirirsek gerçekleştirebiliriz. Turizm anlayışımızda bir yenilenme olmadığı sürece ülkemize gelen turist sayısında ya da ekonomimize katkılarında bir değişim göremeyiz.”