Antalya’nın 5 yıldızlı ‘hayalet otel’ine yoğun ilgi

Naturland Eco Park & Resort Hotel

Antalya’nın Kemer ilçesinde, 1991’de turizme açılan ve 2014’te kapanan 5 yıldızlı Naturland Eco Park & Resort Hotel, yerli ve yabancı tatilcilerin ilgi odağı oldu.

Dönemin en ünlü ‘eko tatil’ oteli olan, 130 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Naturland Eco Park & Resort, 692 yatak kapasiteli 564 otel odası, 3 kral dairesi, 11 bio ev, 39 apart ve 4 taş evin yanı sıra 300 kişilik lokanta, 330 kişilik konferans salonu, 100 kişilik disko, tırmanma kayası, 500 kişilik amfitiyatro, ahırlar, geleneksel değirmen, inka mağarası, akvaryum, fuaye ve servis alanı, tenis kortu, açık yüzme havuzları, aquapark, teleferik, çocuklar için mini gezi treni gibi birçok alan ve aktivite merkezi ile ‘hayalet otel’i andırıyor.

gazeteduvar.com.tr’de yer alan habere göre oteli ziyaret eden Rus turistler, karşılaştıkları manzara nedeniyle otel için harcanan tüm paranın boşa gittiğini belirterek otelin ve çevresinin “Çok ilginç bir yer” olduğunu söyledi.

Bakımsızlıktan harabeye dönen Naturland Eco Park & Resort Otel’in milyonlarca lira elektrik ve su borcunun yanı sıra çalışanlar ile alacaklılardan gelen icralarla birlikte içinde bulunan taşınır demirbaşlarına da el koyuldu.