THY ile Hong Kong Hava Yolları arasında yeni iş birliği

THY, Hong Kong Hava Yolları ile kod paylaşımı (Code Share) anlaşması imzaladı. Anlaşma ile THY, Hong Kong ötesi yeni noktalara erişim sağlayabilecekken Hong Kong Hava Yolları ise uçuş ağına İstanbul, Paris, Londra, Barselona gibi önemli Avrupa noktalarını ekleyebilecek.

Anlaşma uyarınca Hong Kong Hava Yolları, THY’nin Hong Kong-İstanbul seferleriyle birlikte İstanbul ile bazı Avrupa şehirlerindeki uçuşlarına “HX”, THY de Hong Kong Hava Yolları’nın Hong Kong ile Auckland, Bangkok ve Osaka arasındaki uçuşlarına “TK” kodunu koyabilecek. Kod paylaşımlı uçuşların satışı ise daha sonra duyurulacak.

TİCARİ İLİŞKİLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Hong Kong Hava Yolları ile imzaladıkları kod paylaşımı anlaşmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, bu anlaşmanın, Hong Kong Hava Yolları ile mevcut ticari iş birliklerine katkı sağlamakla kalmayacağını belirterek, “Aynı zamanda yolcularımızın Hong Kong ötesindeki yeni noktalara erişimini mümkün kılacak. Asya ile Avrupa arasında yer alan doğal ve tarihi bir köprü olarak İstanbul, yeni havalimanının açılmasıyla da Türkiye ile Hong Kong arasındaki kültürel ve ticari ilişkilere büyük fırsatlar sunacak” dedi.

Hong Kong Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Wang Liya ise bu anlaşmanın Hong Kong Hava Yolları yolcuları için yeni ve heyecan verici seyahat noktaları sağlayacağını ifade etti.