JET2 Holidays İzmir direkt uçuşlarını arttırıyor!

Last Updated on 12 Kasım 2018 by Turizm Günlüğü

JET2 Holidays CEO’su Steve Heapy, İzmir’e 2019 yılında daha önce sekiz olarak planlanan haftalık uçuş sayısını arttırarak 10’a çıkaracaklarını müjdeledi.

Londra’da 5 – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen World Travel Market’teki (Dünya Seyahat Fuarı) olumlu gelişmeler, 2019 yılında İzmir’e direkt uçuşlar planlayan havayolu şirketinin kararını da olumlu yönde etkiledi.

JET2 Holidays CEO’su Steve Heapy, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Mehmet İşler ile yaptığı görüşmeler sonucunda İzmir’e direkt uçuş sayısını arttıracakları müjdesini verdi.

JET2 Havayolları’nın Birmingham, Leeds Bradford, Manchester, Glasgow, Londra Stansted ve Newcastle havaalanlarından İzmir’e uçuşlarının 2019 yılında Mayıs ayında başlayacağını ve Ekim ayı sonuna kadar süreceğini anlatan TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, şu açıklamalarda bulundu:

ÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler ve JET2 Holidays CEO’su Steve Heapy

DİREKT UÇUŞLAR İZMİR TURİZMİNE ÖNEMLİ AVANTAJ SAĞLAYACAK

“Daha önce Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçan JET2 Havayolları, 2019 yılında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçmaya başlayacak. Londra WTM’de de görülen pozitif gelişmeler JET2 Havayolu’nu da etkiledi. Londra WTM’de bir araya geldiğimiz JET2 Holidays CEO’su Steve Heapy, İzmir’e 2019 yılında daha önce sekiz olarak planlanan haftalık uçuş sayısını arttırarak 10’a çıkaracaklarını müjdeledi. İzmir, üç saatlik sürede 54 ülkeye ulaşabilecek mesafedeki bir şehir. Direkt uçuşlar şehrimiz ve bölgemiz için önemli avantaj sağlayacak. Tüm Türkiye turizmi 2019 yılında rakamlarını yükseltirken elbette İzmir turizmi de bundan payına düşeni alacak. ”

Mehmet İşler, son olarak Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer hava yolu şirketlerinin de İzmir’e direkt seferler koymasını istediklerini ve beklediklerini sözlerine ekledi.