Erken yağan kar Uludağ’da sezonu şimdiden başlattı!

Aralık ayının ilk haftasında sezonu açacak olan Uludağ, karın erken yağması üzerine erken rezervasyon taleplerinde artış yaşıyor. Otellerde doluluk oranı şimdiden yüzde 70’e ulaştı.

Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Uludağ’da, toplamda 300 bin 980 metre uzunluğuna sahip 20 kayak pisti ve 6 bin 500 yatak kapasiteli 18 otel bulunuyor.

Yerli ve yabancı konuklarını sabırsızlıkla bekleyen otel işletmecileri, erken gelen kar yağışı nedeniyle gelen erken rezervasyonlarla yüzde 70 doluluk oranlarına ulaştıklarını kaydediyor.

“BU SEZONDAN DAHA ÇOK ÜMİTLİYİZ”

Hürriyet’te yer alan habere göre Uludağ’da bir otelin genel müdürlüğünü yapan Murat Pınarcı, bu durumun yüzlerini güldürdüğünü belirterek “Yılbaşı tatili, sömestr ve kar festivalleri var. Genellikle Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlerimiz daha fazla. Bunun arkasından Azerbaycan ve İran gelirken, Avrupa’dan ise Belçika, İngiltere ve Hollanda’dan misafirlerimizi otelimizde ağırlıyoruz. İşletmeciler olarak, önceki sezonlara göre, bu sezondan daha çok ümitliyiz. Hem bu sezonun, hem de kış şartlarının daha yoğun geçeceğini tahmin ediyoruz” dedi.