Yunan ve Bulgar acenteler I-MICE’ın B2B organizasyonunda buluştu

I-MICE bulgaristan1

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nin Edirne – Plovdiv tanıtım gezisi ve programı kapsamında gerçekleştirdiği B2B organizasyonu, Yunan ve Bulgar acenteleri Türk acentelerini, Merit Grup Hotellerinin en yeni üyesi olan Svilengrad şehrindeki Merit Grand Mosta Hotelde bir araya getirdi.

Derneklerinin uluslararası ismine yakışır bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Başkanı Serdar Söyler ve I-MICE Genel Sekreteri Işıl Özmen, bir araya geldikleri Yunan ve Bulgar acentelerle ticaret hacmini genişletme şansına sahip olacaklarını dile getirdiler.

YENİ ROTALARI BULGARİSTAN OLACAK

Yurt dışı organizasyonlarına ilk önce Atina ile başladıklarını aktaran Serdar Söyler, Tiflis ve Makedonya’dan sonra Bulgaristan’ın dördüncü duraklarını olduğunu kaydetti. Ardından ileri ki zamanlarda da Ürdün’e fam trip düzenleyeceklerini ve bu konudaki çalışmalarını daha da arttıracaklarını açıkladı.

Bulgaristan ve Plovdiv ile ilgili görüşlerinin oldukça olumlu olduğunu dile getiren Söyler, “Herkesin görmek isteyeceği, kültürel altyapının zengin olduğu ve 2019 Kültür Başkenti seçilmiş bu şehri, gelecek gruplar için daha fazla değerlendirmeyi planlıyoruz” dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZE HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Ülkemizden yurt dışına gidecek ve yurt dışından ülkemize gelecek turistler için bu işbirliklerinin çok önemli olduğunu kaydeden Işıl Özmen ise hedeflerinde buna benzer etkinliklere hız vermek olduğunu bildirdi.

MERİT KÜÇÜK MICE GRUPLARI İÇİN UYGUN

Kıbrıs’ta kendini kanıtlayan otel zincirlerinden biri olan Merit Hotels’in Bulgaristan’da yeni faaliyete açtığı ve grubun konaklama sponsorluğunu üstlenen Merit Grand Mosta Hotel hakkında değerlendirmelerde bulunan Serdar Söyler, odaların geniş ve konforlu ancak toplantı salonlarının biraz küçük olduğunu belirtti. Otelin bu konuda ilave toplantı salonları için çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyerek sözlerini taşıma sponsorları olan Viya Tur ailesine teşekkür ederek bitirdi.

I-MICE B2B organizasyonun ilk ayağı Edirne’de başladı