KalDer Turizm Çalışma Grubu, eğitim seminerini Limak Lara Otel’de yaptı

Last Updated on 29 Kasım 2018 by Turizm Günlüğü

KalDer TÇG, 2019 sezonu öncesi planladığı beş eğitim seminerinden ilki olan ”Kuruluşlarda Proje ve İnovasyon Yönetimi, Temel Kavram ve Yaklaşımlar” eğitim seminerini Antalya Limak Lara Deluxe Hotel & Resort’da düzenledi.

Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu ve KalDer TÇG’de görev alan Limak Hotel Kalite Yöneticisi Ş. Afşin Şen’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kuruluşlarda Proje ve İnovasyon Yönetimi, Temel Kavram ve Yaklaşımlar’ başlıklı eğitim semineri, sektörün farklı birimlerinden meslek çalışanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Akdeniz Üniversitesi Kurumsal Gelişim ve Kalite Koordinatörü M. Cem Sakarya’nın konuşmacı olarak katıldığı programda proje yönetiminde süreçler değerlendirilirken, çağımızın önemli konularından biri olan inovasyon, inovasyon türleri ve uygulama süreçleri de detaylandırıldı.

Eğitime katılımı ile dikkatleri üzerine çeken isimlerden olan Limak Turizm Grubu Koordinatörü Hakan Saatçioğlu, “Toplumda kaliteye karşı ilginin, bilginin artması ve tüketici beklentilerindeki değişimler bizlere inovatif düşüncenin önemini gösterirken, inovatif yaklaşımın temeli olan yenilikçilik konusunda farkındalık oluşturmak göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir” derken Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu ise “Kalite günümüzde turizm işletmelerinin başarısını gösteren önemli bir ölçüttür” diyerek kalitenin önemini vurguladı.

KalDer TÇG Eğitim Sorumlusu Bülent Dokuzluoğlu, TÇG’nin çalışmalarını, yapılan sektörel ihtiyaç değerlendirmelerinin ve eğitimlerde yapılan katılımcı taleplerinin ışığında planladıklarını belirtti.

KalDer TÇG tarafından bu yıl düzenlenecek “Süreç Yönetimi”, “Stratejik Planlama”, “Risk Yönetimi” ve “Sürdürülebilir Turizm” konu başlıkları planlanan eğitimlerden arasında bulunuyor.